Ram BİOS ta görünüyor ama Windows açılmıyor

Əli ʆʆ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Aliexpressden Kllisre marka ram aldım DDR3 1333 Mhz dir.Bilgisayarima takıyorum biosta hafızası görünüyor ama Windows açılmıyor mavi ekran verip restart ediyor sorunun çözümü varmı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Anakartınız RAM 'i BOOT edemiyordur sistemde. Yani BIOS 'un görmesi önemli değil çalışma frekansı devreye Windows aşamasında girer buda RAM 'e yük bindiği anlamına gelir. RAM 'de arıza varsa yada sistem yani anakart bu RAM 'i tanımlayamaz ise doğru şekilde buda bu sorunlara sebep olur. Keşke bilindik bir markadan RAM alsaydınız. Çin malı dandik bir ürün aldığınız ürün. Sistemde genel bir arıza vermeden bence o ürünü sistemden sökün.

KS

Əli ʆʆ

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ramı alırken 2 seçenek oldugunu gordum Aliexpressde.For Amd Ve For intel. fiyatın arasında 4 dolar fark ile amd için olanı aldim sonra satıcı bana mesaj gonderdi soyledi ki Şu ram Amd chipsetlerinde çalışacak ama ben bazı forumlarda gordumki ddr3 anakart amd intel farkı yok

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
RAM çipseti sırf INTEL ve AMD ayrımı için optimize edilmiş olabilir. Eğer INTEL için değilde AMD için olanı aldıysanız yada sisteminiz neyse tam tersini aldıysanız bu sorun oluyordur. Normal bir markadan RAM alsaydınız bu tarz ayrımlar olmazdı. İade şansınız var mı bilmiyorum gerçi iade süresi var gönder bekle geri gelsin süresi birde yurtdışından geliyorsa oda dert iade için olan süreyi aşmamıştır umarım. Ve geri gönderme ücreti size ait olursa oda dert.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri