RAM Desteği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

2.hasan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar. Hp 15-ay001nt isimli dizüstü bilgisayara sahibim. Şu an takılı ram 4 gb. Fakat kasmalar mevcut bilgisayarda. Ram'i sekize yükseltmek istiyorum. Fakat anakartla ilgili internette pek bilgi yok. Cpu-z'de çift slot gözüküyor biri boş. Fakat anakartta çift slot ve 8 gb ram desteği olduğunu nereden öğrenebilirim? Teşekkürler.

Şu an takılı ram: Hynix HMT451S6BFR8A-PB DDR3 1600 Mhz
Anakart: HP 81F1
İşlemci: İntel Pentium J3710

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Cihazınızın maksimum bellek desteği 16GB yani toplam kapasitede 16GB sınırı aşmazsanız yeterli ve 1600MHz hızın üzerine çıkmayın.

Sizin şuan ki belleğin özellikleri 4GB 1600MHz 1Rx8 Rank 1.35V bir bellek. Sizde aynı özelliklerde 4 veya 8GB bellek alabilirsiniz.

KS

2.hasan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok teşekkür hocam. Acaba bu bilgiye nereden ulaştınız? Ben bulamadım. Bir de acaba 240'lık veya 480'lik SSD takabiir miyim, desteği var mıdır?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Cihazınızın adı ile Upgrade yazarsanız netten bilgi edinebilirsiniz. Ben genelde   buradan bakarım.

SSD yükseltmesi için HP desteğe başvurabilirsiniz. Ben cihazın özelliklerine baktım cihazda 1 adet disk yuvası var görünüyor. Şuan takılı olan diski çıkartıp SSD alabilirsiniz. Yada cihazdaki CD/DVD okuyucuyu söküp Caddy aparatı alıp cihaza ikinci bir disk takabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri