RAM Hata Işığı

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Merhaba Hocalarım,

İlk defa pc topladım, bu gibi hatalarda pek bilgim yok açıkçası.

Her şey çalışıyor fanlar RGBler ekran kartı fanları ışıkları vs. Ancak ram hata ışığı da yanıyor ramlerin RGB aydınlatmaları da çalışıyor bu neden olur bilgisi olan var mı?

(Çok karmaşık yazmış olabilirim anlamazsanız tekrar açıklarım)

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Bellekleri eğer 4 adet soket varsa doğru soketlere taktığınıza emin misiniz? Ayrıca sokete tam oturttuğunuzdan emin misiniz? Birde işlemci montajını siz yaptıysanız işlemciyi montajlarken bir hata yaptıysanız veya işlemciye soğutucu çok baskı uyguluyorsa bunlarda sorun yaratabilir RAM kanadında.

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Bellekleri eğer 4 adet soket varsa doğru soketlere taktığınıza emin misiniz? Ayrıca sokete tam oturttuğunuzdan emin misiniz? Birde işlemci montajını siz yaptıysanız işlemciyi montajlarken bir hata yaptıysanız veya işlemciye soğutucu çok baskı uyguluyorsa bunlarda sorun yaratabilir RAM kanadında.
Ramleri oturttuğuma eminim ancak işlemciyi kontrol etmedim ona bakayım ilk defa montajladığım için fazla sıkmış olabilirim gevşetsem düzelebilir mi?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Ramleri oturttuğuma eminim ancak işlemciyi kontrol etmedim ona bakayım ilk defa montajladığım için fazla sıkmış olabilirim gevşetsem düzelebilir mi?
Ne çok gevşek olacak ne çok sıkı. Vidalar veya mekanizma zorlandığı an bırakacaksınız soğutucu montajını. Birde işlemciyi siz montajladıysanız eğer INTEL işlemciyse pinlerini eğmiş olabilirsiniz kontrol edin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri