Ram mantığı nedir

Tulpar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Mesala oyunlar 8 gb ram istiyor genellikle.
E iki tane 8 gb ram isteyen oyun yükleyince ram kapasitesi dolması gerekmiyor mu burası benim kafamı karıştırıyor

Deniz Koloğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
şimdi şöyle ramin açılımı random access memory yani değişken elektrik verildiğinde işlemciye yardım amaçlı çalışan modüldür yapılan işlem sırasında çalışır onun dışında çalışmaz 8 ram oyunu yüklersen oyun açıldığında sadece 8 ram kullanır diğer oyunu açtığında o da 8 ram kullanır yani ikisi ayrı ayrı kullanılır aynı anda değil umarım açıklayıcı olmuşumdur

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
E iki tane 8 gb ram isteyen oyun yükleyince ram kapasitesi dolması gerekmiyor mu burası benim kafamı karıştırıyor
Oyunları ram'e değil Diskine yüklüyorsun Yukarıda da değindiğimiz gibi RAM'in asıl görevi bilgisayar sistemlerinin daha hızlı çalışmasını sağlamaktır. Direkt olarak RAM üzerine gelen veriler, bu süzgeçten geçerek ana belleğe ulaştırılır. Bu nedenle RAM ne kadar güçlü ise bilgisayar sistemi de o kadar hızlı olacaktır.

gokmen414141

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
ram adındanda anlaşılacağı gibi ön bellek gibi düşün arka planda çalışan uygulamalar ram dan faydaları ram bilgiyi işler ve aktarır. 8 gb ram isteyen oyunlar mesela senin ramınden 8 gb lik bir alan kullanır. işte görsellik ws ws şeyler. pc deki uygulamalar arka plan servisleri , programlar,arka plan hizmetleri gibi şeyler bilgisayarın raminden kullanır ve özellikle 32 64 bit işletim sistemleri de ram"a bağlı olarka performans artışı yada düşüsü göstere bilir. ne kadar çok ramın varsa arka planda o kadar fazla program ws ws çalıştırırsın yüksek ramli pc buna daha çok cevap verir ve bilgisayarın kasmaz daha hızlı olur vs vs

Oyunları ram'e değil Diskine yüklüyorsun Yukarıda da değindiğimiz gibi RAM'in asıl görevi bilgisayar sistemlerinin daha hızlı çalışmasını sağlamaktır. Direkt olarak RAM üzerine gelen veriler, bu süzgeçten geçerek ana belleğe ulaştırılır. Bu nedenle RAM ne kadar güçlü ise bilgisayar sistemi de o kadar hızlı olacaktır.
yanlış sadece ram değil bilgisayarın parçaları bir bütün olarka ele alınmalıdır. hız konusunda işlemci ana kart ön plandadır bilgisayar çünkü işlemci ram arka plan hizmetleri dosyalar ws ws. bir bütün olarak ele almak daha doğru .1gb rama sahip olup hızlı olan bilgisayar da var ama ram tüketimi çok olunca kasmalar meydana geliyor

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Anlık kullanım esnasında kullanım sağlıyorsunuz. Oyunu içerisine kaydetmiyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri