Ram Mhz Arttıracak Alternatif Program

jote

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Herkese iyi forumlar.Sorum şudur ramleri biostan yükseltemiyorum yapamadıgımdan degıl yapıp save exit yaptıgımda 3 kısa bip gelip kapanıyor sonra acılıyor bir 3 kısa bip bi daha kapanıyor sonra 1 uzun bıp gene kapanıyor sonra acılıyor 1 kısa bip(saglıklı acılma sesi) ile acılıyor sıstem duzgunce ama yaptıgım ayar olmuyor tabi hala 2133mhz de kalıyor.Bunu biostan başka nerde yapabilirim ya da sorunu yaşyan varsa ne yapacagım ben sımdı tam performansta kullanamıyorum ramler 3600mhz ben kullanıyorum 2133mhz.1 gündür nerdeyse uyumadan ugrasıyorum hala cozemedım sebebını.
RAM=Gskill sniper 2x8 3600 mhz
ANAKART=Gigabyte Aorus b550m pro-p mATX
1679378546428.png

KS

jote

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
hayır bılmıyorum bu programı nasıl ve ne yapacagım?Eger bu menuden yaparsam gorev yonetıcısınde falan gozukuyor mu etkılı bı program mı yanı oyle? @HüsomDOCP A baktım ve ne oldugunu ogrendım ıntelde xmp nın amd karşılıgı fkaat xmp yi ben profıle 1 yapıyordum acaba ondan mı boyle bı problem yasıyorum.DOCP la yapmak zorunlu mu xmp ile yapsam bu hatalar normal mi?

Son düzenleme:
KS

jote

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
evet urun bu fakat ben bu ramı 2 sene 3600 mhz de kullandım.Nasıl desteklenmıyor kı?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri