Soru Ram Optimizasyonu Gerekli Mi?

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Arkadaşlar selam;

RAM'lerin bakımı için önerebileceğiniz tavsiyeler var mı? Bir kaç kaynaktan gördüğüm RAM Idle adlı program ile optimize etmişler. Bunu kullanmak iyi midir? Ram dostu farklı alternatifleriniz veya sizin çözümleriniz var mı?
Teşekkürler.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Ram için böyle uygulamar yapıldığını yada gerekli bir şey olduğunu anlatan bir yer hiç görmedim.

KS

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Peki sistem boştayken bu değerler normal mi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    41.6 KB · Görüntüleme: 21

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Boşta 60 derece ekran kartı için fazla , görmüşken belirteyim. Ram ise normal sayılır.

KS

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
CPU da görünen böyle? ( Stock fan mevcut - Ekran kartı da dikey konumda kasada ön panel ile arasında 2 cm kadar mesafe var)

Boşta 60 derece ekran kartı için fazla , görmüşken belirteyim. Ram ise normal sayılır.
AMD Ryzen Master uygulamasından : Game mode / Precison Boost overdrive seçeneği açık.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    95.8 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    201.9 KB · Görüntüleme: 14
KS

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Boşta GPU 60 derece normal değil. Eğer yakın zamanda oyundan çıkıp SS aldıysan bilemem. Onun haricinde değerler iyi.
Hayır hocam herhangi bir oyun vs programdan çıkıp ss atmadım. Chrome ve youtube açıktı :)

Mamacita

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
CPU da normal değil ekran kartı da benim ikisi ocli yükte 60-65 zor goruyor kasanız mesh mi stok soğutucu yetmiyor olabilir onu kullaniyorsaniz

KS

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
CPU da normal değil ekran kartı da benim ikisi ocli yükte 60-65 zor goruyor kasanız mesh mi stok soğutucu yetmiyor olabilir onu kullaniyorsaniz
Masa Mesh ( 6 Fan iledestekli)

Sorunu sanırım biraz çözdüm gibi.. MSI Center uygulamasında Game modu açık kaldığında arkaplanda yük bindiriyor olabilir diye düşünüp kapattım ve biraz beklediğimde değerler şu şekilde oldu.

Normal mi?

Mesajı attığımda güncel hali:

Ekli dosyalar

• Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    48.2 KB · Görüntüleme: 7

Myscherzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
85
Masa Mesh ( 6 Fan iledestekli)

Sorunu sanırım biraz çözdüm gibi.. MSI Center uygulamasında Game modu açık kaldığında arkaplanda yük bindiriyor olabilir diye düşünüp kapattım ve biraz beklediğimde değerler şu şekilde oldu.

Normal mi?

Mesajı attığımda güncel hali:
Ekran kartı neydi? 50 derece iyi gibi. Bilgisayarı 15 dakika önce açtım önde 1 arkada 1 egzoz fan var kasada. 42 derece ekran kartım.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
işlemci ısısınını yüksekliği ekran kartının ısısndan dolayıda olabilir ne zaman termal macun yenilediniz kasanızın hava silikülasyonu nasıl ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri