Ram Seçimi

OFD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
resim_2023-01-27_195952186.png

Merhabalar,

Bilgisayarım Dell Mobile Precision 3551 Giriş Seviyesi Dizüstü İş İstasyonu

İçerisinde bulunan RAM ekte yer almakta. Anakartım maksimum 2933 Mhz çalıştırabiliyormuş. Bu sebeple 3200 Mhz alacağım.

Soru-1) Yeni almak istediğim RAM 16GB olmak zorunda mı yoksa 32GB'lık bir RAM alsam stabil bir çalışma yakalar mıyım?
Soru-2) 3200Mhz değerinde 1000-2000TL aralığında önereceğiniz RAM modelleri veya markaları var mı?
Soru-3) bu 3 modelden hangisini önerirsiniz?
Soru-4) Dell servisi NON-ECC bir RAM almamı söyledi. ECC olursa bir problem yaşar mıyım?

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

KS

OFD

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
1) eğer render vs yapmıyor iseniz 16 gb yeterli olur
2)
3) 2 ve 3ü ikiside olabilir
Öncelikle öneriniz için teşekkürler. Mühendisim ve işim gereği Ansys gibi programlarla uzun süren analizler alıyorum. 3B tasarımlar yapıyor render da alıyorum. Aslında merak ettiğim; slotlardan biri 16GB diğeri ise 32GB olduğunda bir uyum veya stabil çalışma problemi yaşar mıyım? Eğer yaşamazsam bir de 32GB'lık bir ürün önerirseniz çok memnun olurum.

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
Öncelikle öneriniz için teşekkürler. Mühendisim ve işim gereği Ansys gibi programlarla uzun süren analizler alıyorum. 3B tasarımlar yapıyor render da alıyorum. Aslında merak ettiğim; slotlardan biri 16GB diğeri ise 32GB olduğunda bir uyum veya stabil çalışma problemi yaşar mıyım? Eğer yaşamazsam bir de 32GB'lık bir ürün önerirseniz çok memnun olurum.
slotlarda ki ikiside farklı olursa çok verim alamazsınız.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri