Ram slotu arzası mı acaba

Oğuzhan Koşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar .Bugun sıvı sogutmamı taktım pc yı acdım ısıklar vs calısıyor goruntu yok usb slotları yok . deneme yanılmayla hatayı buldum demde 4x8 remım var    ilk 2 slotu bos burakınca pc acılıyor . sebeblerı nelerdır onerınız nedır

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bak senin sorunun aynısının bir benzeri yabancı forumlarda açılmış konu olarak http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-3662639/boot-dual-channel-ram.html buradan bakabilirsin soruyada ve çözüm önerileri genelde işlemciye aşırı baskı oluyorsa soğutucudan dolayı bu sebep olur deniyor ve arkadaş önerileri dinleyip CPU 'ya binen baskıyı azaltmış ve sorunu çözülmüş sende bir dene istersen işe yarayabilir. Bir kaç forum daha gezdim aynı sorun ile karşılaşan ve bu yöntem ile çözen çok var.

KS

Oğuzhan Koşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
deniyorum hemen

malesef işe yaramadı :S dıger remlerı takıyorum ısıgı felanda gelıyor pimlere baktım sımdı gayet saglam duruyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anladım, aynı sorun ile karşılaşan diğer kişilerde işe yaramış dedim belki sizde de işe yarar. Birde RAM uyumuna bakalım bana RAM 'lerinizin tam modellerini verir misiniz. Bakalım sizin MSI Z390 Godlike RAM 'mi seçiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O zaman anakartında problem oluştu, soğutucudan sonra bir arıza vs. gibi bir durum olmuş olmalı. RAM 'lere baktım anakartın destekliyor zaten. Benden şimdilik bu kadar bir öneri buldum onu paylaştım olmadı belki diğer kullanıcılar bir çözüm bulurlar başka bir yol bulursam bende yazarım. Ama bence şu https://tr.msi.com/about/contact-us sayfadan Service Mail kısmındaki Mail adresine durumu anlatan bir Mail at bakalım bir çözüm önerileri olacak mı sana veya ara. İstanbul Avrupa yakasında yeri.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakartin kitapciginda hatalarin anlamlari yazar kontrol et ne hatasi oldugunu buraya yazabilirsin bakalim sorun ne.

KS

Oğuzhan Koşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
3 tane pim hafıf yamulmus servis yurtdısı dıye ılgılenmedı tuketıcı hakem heyetı avukat vs ugrasıyorum :) tanere söyledim ofise davet etmiş ama tekrar mail yazdım gormedı suan yarın sabah ıstanbula geliceğimde tanerden mailini görmesını beklıyorum net cafede :) rıca etsem sen maıle bakmasını soylermısın ulasabılıyorsan musaıtse

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
Keşke baştan söylediğimi yapıp ,voltajı biraz düşürseydiniz. Bu soğutucuya bile gerek kalmıyacaktı., Başınıza da bi sürü iş açılmış.

Neyse artık olan olmuş. Tekrar montaj yaparken bağlantı vidalarını fazla sıkmayın. Ama, normalde fazla sıksanızda ,pimleri eğecek kadar bi sıkma toleransı olmaması lazımdı. Olamazda zaten.

Sıkarken ,birinci vidayı iyice sıkarak başladıysanız, ,bu işlemciyi yuvasında döndürür ve pinleri eğer.Önce hepsinin boşluklarını hafifçe alın ve daha sonra çapraz sıkın. Sakın yanyana iki vidayı  sıkmayın.

Belki bunlara dikkat etmişsinizdir ama ben yine de bi hatırlatayım dedim. Aksi takdirde yine, yamulacaktır. :(

KS

Oğuzhan Koşar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
nasıl boyle bı hata yaptım anlamıyorum hıc yapıp yapacagım birşey değil aşırı aptallıgıma geldi. neyse bakalım...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ben baştan size söylemiştim nette bir kaç bu tarz hata vardı işlemci soğutucusunu aşırı sıkmaktan dolayı işlemciye binen baskıdan böyle sorunlar ile karşılaşmışlar ve bu sorunu yaşayanlar pinleri yamultacak kadar sıkmaışlardı sorunları gevşetip çözmüşlerdi. Sizde işe yaramamasına üzüldüm pinlerin yamulması bildiğim kadarı ile kullanıcı hatasına girdiği için ilgilenmemiş olabilirler ama yinede Tüketici Mahkemesi işi olumlu yada olumsuz sonuca kavuşturur umarım lehinize olur sonuç. Bir sonraki montajta işlemciyi çentiğinden hiç sokette hareket ettirmeden üzerine bırakın ve soğutucuyu çaprak bir şekilde ufak ufak sıkarak bidalayın bu yöntem en sağlıklı yöntemdir sonuçları yazın ki durumdan faydalanacak başka kullanıcılar olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri