Öneri Ram Tavsiyesi

Veteran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Arkadaşlar günlük kullanım ve oyun için alacağımız ramlerde gecikme frekans değerinin önemi ne kadar? + - olarak bize katkı düzeyi ne kadar? Bilgisi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa memnun olurum. Ramlerin değeri CL16 3600 ve CL18 3600. CL16 olan değer olarak daha iyi biliyorum. Ancak model ve görsel farklılığı dolayısıyla CL18'i almak istiyorum.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Arkadaşlar günlük kullanım ve oyun için alacağımız ramlerde gecikme frekans değerinin önemi ne kadar? + - olarak bize katkı düzeyi ne kadar? Bilgisi olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa memnun olurum. Ramlerin değeri CL16 3600 ve CL18 3600. CL16 olan değer olarak daha iyi biliyorum. Ancak model ve görsel farklılığı dolayısıyla CL18'i almak istiyorum.
Tam bütçe nedir

JAV-Escuella

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
53

Normal kullanım koşullarında CL 16 veya CL 18 belleklerde herhangi bir fark hissettirmeyecektir. Ancak, yüksek performans gerektiren uygulamalar veya oyunlar gibi daha yoğun iş yükleri altında, daha düşük CL değerine sahip bellek modülleri, bellek bant genişliğini artırarak sistem performansının artmasını sağlar.

yani, CL 16 ile CL 18 arasında bir performans farkı olacaktır, ancak bu farkın kullanıcının gerçek hayatta hissedebileceği kadar büyük olması pek olası değildir. Eğer performansı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, CL 16 bellek modülleri daha iyi bir seçim olur. Ancak, performans farkı sizin için önemli değilse, CL 18 bellek modülleri de yeterli olabilir.

Bende CL 18 den CL16 ya geçmiştim fps farkı olmuştu ama çok değil.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri