Ram Uyumluluğu

jumboxis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar, yeni almış olduğum MSI Mag X570s Torpedo Max Am4 Ddr4 5100 Mhz (oc) anakartıma ve R7 5800x işlemcime uygun ram ararken uyumluluğuna bakmadan G.Skill Trident Z RGB F4-4000C18D-32GTZR 32 GB (2x16) DDR4 4000 MHz CL18 Ram'i almış bulundum. Sanırım ram intel uyumlu fakat ben bu ram'i bahsetmiş olduğum anakartla ve işlemci ile çalıştırabilir miyim? Vaadettiği 4000 mhz yi alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
Anakart destekliyorsa neden olamasın

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Ramların anakarta uyumluluğu yok. Yani uyumlu bu ramlar.

KS

jumboxis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Anakartın ram uyumluluğu tablosunda satın almış olduğum ramlar yok. Sıkıntı yaşayacakmışım gibi geliyor ama hayırlısı.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Merak etmeyin anakartınız ddr4 destekliyor sizin aldığınız ram da ddr4. Eğer ddr5 olsaydı desteklemezdi. Ramlarda intel veya ryzen uyumluluğu diye bir şey yok.

Aldığınız ramın linkini tekrar koyarmısınız yanlışlık var.

Galiba bu.

KS

jumboxis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merak etmeyin anakartınız ddr4 destekliyor sizin aldığınız ram da ddr4. Eğer ddr5 olsaydı desteklemezdi. Ramlarda intel veya ryzen uyumluluğu diye bir şey yok.

Aldığınız ramın linkini tekrar koyarmısınız yanlışlık var.

Galiba bu.
Nasıl bir yanlışlık var?

ram in linki yukarıda

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Nasıl bir yanlışlık var?

ram in linki yukarıda
Bende ürüne giriyor ardında aynı katagorideki başka ramlar gösteriyor. Ramı göremiyorum bile. Attığım ramdan bahsettin değilmi?

hmzzya78

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
20
Ram ddr4 ise ddr4 anakartta çalışır sıkıntı olmaz. İntel, amd uyumu söz konusu değil sadece intele göre veya amd ye göre optimize edilmiş ramler var. Ne fark olur orasını bilmem ama

KS

jumboxis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bende ürüne giriyor ardında aynı katagorideki başka ramlar gösteriyor. Ramı göremiyorum bile. Attığım ramdan bahsettin değilmi?
Sizin attığınız linke tıkladığımda bende de aynı şey oluyor.

Ram ddr4 ise ddr4 anakartta çalışır sıkıntı olmaz. İntel, amd uyumu söz konusu değil sadece intele göre veya amd ye göre optimize edilmiş ramler var. Ne fark olur orasını bilmem ama
Anladım umarım dediğiniz şekilde olur, teşekkürler.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-11-05-23-07-21-115_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-11-05-23-07-21-115_com.android.chrome.jpg
    273.1 KB · Görüntüleme: 2
KS

jumboxis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tamamdır hayırlı olsun uyumsuzluk yok iyi forumlar.
Teşekkür ederim ilginiz için. Bu arada bir sorum daha olacak, sadece fikrinizi almak için soruyorum.
Satın aldığım ramlar genel anlamda nasıl sizce, marka ve özellik olarak soruyorum.

Son düzenleme:

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Teşşekkür ederim ilginiz için. Bu arada bir sorum daha olacak, sadece fikrinizi almak için soruyorum.
Satın aldığım ramlar genel anlamda nasıl sizce, marka ve olarak özellik olarak soruyorum.
Genelde sistem toplarken bu ramları öneriyorum. Benim gözümde fp ve güzel ramlar. Diğer kullanıcılar daha iyi bilir.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Anakartın sitesinde bulunan 'desteklenen ramler' ibaresi teste sokulmuş ve tam optimize şekilde(varsa sorunlar giderilerek) sunulan ürünler. Listede bulunmayan bir ürünü aldınız diye problem olacak diye bir durum yok. Kaliteli bir marka tercih etmişsiniz sorun olacağını zannetmiyorum.

KS

jumboxis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Anakartın sitesinde bulunan 'desteklenen ramler' ibaresi teste sokulmuş ve tam optimize şekilde(varsa sorunlar giderilerek) sunulan ürünler. Listede bulunmayan bir ürünü aldınız diye problem olacak diye bir durum yok. Kaliteli bir marka tercih etmişsiniz sorun olacağını zannetmiyorum.
Anladım, teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri