RAM YERİNE DİSK

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar meselaa ram ı 4 gb olan bir bilgisayarda oyun falan oynarken ram kapasitesini aşınca sabit disk üzerindende kullanıyormuş tabi ram kadar hızlı olmadığı için oyun içi donmalar falan oluyor
acaba  ram gibi çalışabilecek bilgisayara dışardan bağlayarak hem ram hemde depolama aygıtı olarak kullanabileceğimiz yüksek hızlı  fiyatıda kendiside uygun bi icat varmı bilgisi olanlar yardım 

Teşekkür Ederim :)

E

expert

Guest
depolama da boş yer kadar kullanabilirsin fakat kullandığın
harici diskin sisteminden hızlı olması gerek
mesela ben bu flaşh bellekte yapıyorum readyboost olarak geçer ram yerine kullanma

KS

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
system3276' Alıntı:
depolama da boş yer kadar kullanabilirsin fakat kullandığın
harici diskin sisteminden hızlı olması gerek
mesela ben bu flaşh bellekte yapıyorum readyboost olarak geçer ram yerine kullanma

kulandığın disk usb 2.0 bu hız olarak yeterlimi biliyorsun oyunu keyifle oynayabilmek için donma olmaması lazım 
benim pc usb 3.0 destekli bu hız yeterli olurmu

Teşekkür Ederim

E

expert

Guest
smart38' Alıntı:
system3276' Alıntı:
okuma yazma hızı ?

evet

[font='Open Sans', sans-serif]En az 256 MB USB disk boyutu ve USB 2.0[/font]

USB Disk’te en az 64 MB boş alan

Diskin tamamında, 4kB için 2.5MB/s rastgele  okuma hızı, 512 kB için 2.5MB/s rastgele yazma hızı  olmalı kardeşim

Fatih

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ram Kadar Verimli olmaz,Olamaz Maalesef.ReadyBoost Özelliği Ram olarak kullanmıyor Önbellek olarak kullanıyor Yani Uygulamalar Bu önbellek sayesinde daha seri açılabiliyor.Ram'dende Az biraz tasarruf sağlanıyor.olmasada olur.Ram'in 4Gb ise şu anda Win 7 için hemen her oyunda yeterli gelir.win 10 ise biraz daha fazla ram kullanımı var fayda edebilir.zaten daha üst Boyutlarda kapasiteli ram'i olanalar için gereksiz çünki ram ne kadar çok olursa o kadar rahat çalışır windows vede boşa harcar oyuna girdiğinde ise Windows kullanımı azaltır vede Oyun için yeterli olur.Genel bir bilgi verdim bu arada.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri