Ram Yükseltmesi

Pengovan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
8gb 2666mhz tek slot ramimi artırmak istiyorum çift slot yapmak istediğimde işlemci soğutucum bana engel oluyor tek slot 16gb taksam sizce ne gibi dezavantajı olur ?? Ve önerebileceğiniz uygun fiyatli ram var mı ?
Anakart gigabyte h410m-h

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
8gb 2666mhz tek slot ramimi artırmak istiyorum çift slot yapmak istediğimde işlemci soğutucum bana engel oluyor tek slot 16gb taksam sizce ne gibi dezavantajı olur ?? Ve önerebileceğiniz uygun fiyatli ram var mı ?
Anakart gigabyte h410m-h
avantaj olur da öyle efsanevi bir artış olmaz dual olmadığı için.

thebigbadboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Dual channel öneriyoruz hep, yükü dengelemesi için, 16 GB'da iş görür ama yük paylaşımı oyunlarda daha iyi performans veriyor, iş için vs ise tek slot istiyorsan bu işini görecektir ama oyun içinse bu işini görecektir ama şu var ki çift kanal olması daha iyi, 2933 mhz biraz spesifik kaldığı için fiyatlar yükseliyor, 16 gb olanı yüksek fiyatlara çıkıyor, tavsiyem soğutucunu değiştir.

KS

Pengovan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dual channel öneriyoruz hep, yükü dengelemesi için, 16 GB'da iş görür ama yük paylaşımı oyunlarda daha iyi performans veriyor, iş için vs ise tek slot istiyorsan bu işini görecektir ama oyun içinse bu işini görecektir ama şu var ki çift kanal olması daha iyi, 2933 mhz biraz spesifik kaldığı için fiyatlar yükseliyor, 16 gb olanı yüksek fiyatlara çıkıyor, tavsiyem soğutucunu değiştir.
soğutucum kule tip bir soğutucu tam engel oluyor mu bilmiyorum ama uzun bir ram taksam fana değecekmiş gibi duruyor yine de teşekkür ederim.

thebigbadboy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
soğutucum kule tip bir soğutucu tam engel oluyor mu bilmiyorum ama uzun bir ram taksam fana değecekmiş gibi duruyor yine de teşekkür ederim.
o halde soğutuculu oyun rami yerine crucial ram alabilirsin, genelde kule tipi soğutucu çok eski metalden değilse etkilemez ve anakartınız yeni nesil bir anakart sonuçta, sorun olacağını sanmıyorum, bir bilgisayarcıya gidip yaptırabilirsin, rami sen götür 50 tl işçilik at yada bilgisayarcıdan pazarlık yaparak ram al, ramler genelde kolay bozulan ürünler değildir, denk gelmedim şuana dek.

pcalacakadam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Anakart gigabyte h410m-h
Dual channel ram her zaman daha jyi performans sağlar hocam. Dual yapabilirseniz aynı ramden almanız daha iyi olur. Yapamazsanız
Bunu alabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri