Ram'i 32Gb Yapmak Istiyorum

Thaell_md

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımda 16GB ram bulunmakta kullandığım ramler

Crucial Ballistix 16GB (2x8) 3200MHz DDR4 CL15

bu ve şuan piyasaada birebir aynısını bulamıyorum ram'i 32gb yapmak için birebir aynısı olmak zorunda mı veya ne yapmalıyım öneresi olan varmı ?

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
aynı MHZ ve CL değerlerinde takabilirsiniz sorun olacağını düşünmüyorum ama ekran kartınız AMD ise önermiyorum

afren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
16GB'dan 32 yapmana gerek yok video montaj gibi işler için kullanmayacaksan. Oyun için 16GB gayet yeterli.

KS

Thaell_md

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
16GB'dan 32 yapmana gerek yok video montaj gibi işler için kullanmayacaksan. Oyun için 16GB gayet yeterli.
Hocam ağırlıklı olarak premier ve afterda çalışıyorum ve yetmemeye başladı o yüzden çözüm aramaktayım ne yapmalıyım ?

Ahmetzkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
Hocam ağırlıklı olarak premier ve afterda çalışıyorum ve yetmemeye başladı o yüzden çözüm aramaktayım ne yapmalıyım ?
Laptopda ben 4 gb ramimi yükseltirken mhz,cl ve voltaj değerlerine bakmam yeterli oldu.Masaüstünde de aynıdır sanırım.

afren

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Aynı MHz değerinde ramler alman iyi olur. CL değerinde çok çakışma yaşanmaz genelde arada çok fark olmadığı sürece. MHz farklı olması düşük olan ramin tam performansını gösterememesine neden olur. Linkteki ramlere bakabilirsin uyumlu çalışacaklardır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri