Rehber Razer Barracuda Pro Alacaklar Di̇kkat!

sorxez

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, Razer Barracuda Pro almak isteyen arkadaşlar için deneyimlerimi aktararak rehber olmak isterim. Halihazırda Fiio FH3 IEM (Kulak İçi) kullanmaktayım fakat oyunlarda çokça zaman geçirdiğimden dolayı daha konforlu, kulak üstü ve kablosuz bir kulaklık arayışı içine girdim. Diğer ekipmanlarımın da Razer olmasından ötürü bir bütünlük sağlamak ve hepsini tek bir yazılım üzerinden kontrol etmek amacıyla kulaklık seçimimi de yine Razer markasının bir ürünü olan Barracuda Pro olarak yaptım. Lakin deneyimlerim sonucunda istediğim performansı (F/P olarak) yakalayabilmiş değilim. Öncelikle Razer'ın 50mm'lik Triforce Bio-Cellulose sürücüleri ile birlikte temiz bir ses verdiğini söyleyerek söze başlamak istiyorum. Düşük frekanslarda (bass) bir oyuncu kulaklığı olarak iyi, bir müzik kulaklığı olarak değerlendirirsek ise ortalama sayılabilecek bir performansa sahip. Ancak oyun tarafına geldiğimizde, özellikle 'ses kasma' konusunun bir avantaj olacağı rekabetçi oyunlarda, seslerin yeteri kadar anlaşılabilir olmadığını deneyimledim. Konuyu daha da açmak gerekirse rakip oyuncunun, ateş ve patlama seslerinin vs. sağdan veya soldan geldiğini anlayabiliyorsunuz fakat sizlere bu seslerin ne kadar uzaktan geldiğini hissettirecek derinliğe sahip olduğunu söyleyemem. Özellikle rakip tam önünüzde veya arkanızda ise rakibin konumunu tam olarak anlamanız imkansız hale geliyor. Bu aralar CS2 ve Valorant'ın yanı sıra Hunt : Showdown oynamaktayım. Oyunu bilenleriniz varsa oyun geniş bir haritaya sahip ve bu oyunda ses kasabilmek hayati derecede önem arz ediyor. Özellikle rakibin doğrultusunu ve uzaklığını doğru duyabilmek ve anlayabilmek sizlere ciddi bir üstünlük sağlamakta. Lakin Barracuda Pro ile oynarken rakip tam önümde veya arkamda sayılabilecek bir konumda ise, rakibin sesini daha net alabilmek için oyun içinde rakip oyuncu sağ veya soluma denk gelecek şekilde kafamı çevirmem gerektiğini belirtmek isterim. Anca böyle yaparak rakibin tam konumu ile ilgili bilgi sahibi olabiliyorsunuz ve bu durum bu fiyat bandında bir 'oyuncu' kulaklığı için istemeyeceğiniz bir durum. THX Mekansal Ses özelliğine gelecek olursak birçok kişinin de dediği gibi ben açmanızı tavsiye etmem. Yukarıda bahsettiğim gibi ses derinliğinin az olması nedeniyle bir de THX özelliğini aktif ederseniz sesler uzaktan ve yankılı bir şekilde gelmeye başlıyor ve rakibin konumunu anlamanız daha da zorlaşıyor. Hikayeli oyunlarda ise deneyimlemedim, bu yüzden o konuda bir şey diyemem. Yazılım desteği ile gelen Ekolayzer, Bass Boost, Ses Normalleştirme gibi ayarlarda değişiklik yaparak istediğiniz sesi elde etmek mümkün hale gelebiliyor. Fakat ben bu fiyat bandında bir 'oyuncu' kulaklığından varsayılan ayarlarda bile kullanıcıyı tatmin edebilmesini beklerdim. Bu yüzden an itibari ile mağaza ile iletişime geçip ürünü iade etmek istediğimi söyledim. Şuanda ise bu kulaklık yerine yine Razer markasına ait Kraken V3 Pro modelini almayı düşünüyorum. Yapmış olduğum incelemeler sonucu benim isteklerime daha iyi yanıt verebilecek bir ürün olduğu kanısına vardım. Daha önce kullanan arkadaşlar varsa deneyimlerini paylaşırlarsa mutlu olurum. Umarım anlattıklarım da bu kulaklığı alacak arkadaşlar için kafalarındaki soru işaretlerini gidermelerinde onlara yardımcı olur.

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 5
  • 2.jpg
    2.jpg
    889.3 KB · Görüntüleme: 5
  • 3.jpg
    3.jpg
    951 KB · Görüntüleme: 4
  • 4.jpg
    4.jpg