Recent dosyasının içindekileri silmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Emir34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar selam recent dosyasının içindeki birikmişleri silmek bilgisayarı yavaşlatır mı fps kaybı olur mu?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
%AppData%\Microsoft\Windows\Recent\ veya %userprofile%\Recent\ - Konumu en son açılan kullanılan dosyaların bir kısayolları oluşur. Sistemi hızlandırmak veya yavaşlatmak için bir etkileri yoktur.

Sistemdeki tüm kalıntıları silmek ve kalıntılardan dolayı performans kaybınız vs. varsa bundan kurtulmak veya sistemde gereksiz yer tutan dosyaları silmek isterseniz o zaman aşağıdakileri konumları temizleyebilirsiniz. Silinmeyenleri atlayın o dosyalar şuan kullanılıyor demektir o yüzden silinmezler.

C:\Windows\Prefetch
C:\Windows\Temp
%userprofile%\appdata\local\temp

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Recent yani son kullanılanlar zaten önemsiz dosyalardır. Kısayol ibaresi olan dosyalar haricinde dosya varsa silmeyin ama genelde kısayollar vardır o konumda problem olmaz kısayolları silerseniz o konumdan.

KS

Emir34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yaklaşık 6-7 saat önce her şeyi ctrl a olarak sildim bir şey olmadı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Size anlatmıştım başta, o dosyalar bir şeye engel oluyorsa bir işe yarar silmeniz yoksa sadece PC de gereksiz dosya olmasın diye sileceğiniz şeylerdir onlar.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Aynı soruyu daha kaç defa daha soracaksınız bilmiyorum ama hayır dedim zaten bu sorunuza. Sorunuzun cevabını verdiğime göre başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri