recertified product

Ercan Kılıç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhabalar bugün n11 üzerinden 1tb seagete barracuda hdd aldım ilanda sıfır olduğu yazıyordu.belki de öyledir ama şuan kargoyu açtım ve ürünün üzerinde yeniden lisanslanmış ürün(recertified product) yazıyordu sizce bu ürünü iade etmeli miyim kullanmamın bir sakıncası var mı ilanda sıfır 2 yıl garantili ürün yazıyor
ürün linki: 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Recertified Product demek şu oluyor. Ürün üreticiye ki burada Seagate firması oluyor buraya gitmiş bir bileşen arızası nedeniyle ve tamir görüp yeniden lisanslanıp satışı sunulmuş demek oluyor. Şöyle olmuş olabilir, ürün denenip arızalı olduğu anlaşılıp Seagate firmasına garantiye yollanıp tekrar satışa çıkmış olabilir. Ancak her durumda bence iade talebi gönderin.

KS

Ercan Kılıç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Anladım zaten yazıyı görünce direkt buraya konu açtım pakwti de bozmadım yarın iade edeceğim peki bana buradan max 300 tl olacak şekilde bir hdd öneriri misiniz marka farklı da olabilir ben yazma okuma daha iyi diye bu markayı tercih etmiştim siz başka bir marka önerebilirsiniz 1tb düşünüyorum mağaza konusında da güvendiğiniz bir yer varsa olabilir onuj dışında hepsi burada n11 gibi sorun çıkarsa bana iade de sıkıntı çıkarmayacak firmalar tercih sebebim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Vallahi ben yıllardır WD kullanıyorum tek sorun yaşamadım. 3 TB bir diskim var Green modeli 5 yıldır kadar oldu 3 sistem eskitti ana arşiv diskim sürekli aktif kullanıyorum. Dolunca 1 buçuk yıl olacak neredeyse WD Blue 1 TB 7200rpm bir disk aldım oda tek sorun çıkartmadı. Seagate Barracuda eski serilerinden daha önce kullandım disk çabuk bozuldu bir daha bulaşmam Seagate disklere ama yeni Barracuda modelleri bayağı iyi onlarda tercih edilebilir. Toshiba disklere bulaşmayın WD Blue 1 TB 7200rpm yada Seagate Barracuda 1 TB 7200rpm veya Barracuda Pro 7200rpm alabilirsiniz.

- Bu benim 1 buçuk yıldır kullandığım disk. Ben 190 TL 'ye Vatan Bilgisayardan almıştım 1 buçuk sene önce dolar kuru başkaydı tabi. :D  Ben bunu öneririm kendim kullandığım için ama aşağıdaki yeni seri Saagete Barracuda iyidir sorun yaşayan görmedim ben.

KS

Ercan Kılıç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ben de ikisi arasında kalmıştım ??? seçerken ama ??? seagete seçmemdeki neden hem okuma hızı yüksek hem de elimde 1tb harici disk olması ve 6 yıldır sıkıntı çıkarmadı şimdi tek bir şık verin siz 1tb daha hard disk alacak olsanız yine wd mi alırdınız yoksa yeni seri barracuda mı alırdınız

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Ben yine WD alırdım. WD Blue 150mb/s hız sunarken doğru yeni Seagate Barracuda ürünü 210mb/s hız sunuyor ama Cache bellekleri ve RPM hızları aynı. Ayrıca birde şöyle bir şey var 4K Random giriş/çıkış hızlarında "Bu 4K giriş/çıkışlar şu demek oluyor ufak çaplı işler yani diskte ufak çaplı dosyalar ile biraz zaman geçirdiniz çok fazla dosyaların olduğu bir klasörü açtınız bekleme süresi daha az oluyor veya ne bileyim ufak boyutlu dosyalar ile işler yapacağınız zaman ki performansı ölçütü oluyor" bu işlerde WD Blue diski Barracuda diske göre ortalama 30% daha hızlı.

Ben disk olarak yine WD seçerdim ama dediğim gibi Barracuda modelleride alınabilir. Ayrıca ben eğer Seagete alacak olsaydım bu sefer PRO takısı olanları seçerdim. PRO versiyonlarında diske bir zarar gelirse veri kurtarma hizmetini ücretsiz sunuyorlar. Eğer Seagate alacaksam PRO alırdım dediğim gibi. Tabi PRO versiyonları biraz pahalı orası ayrı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri