Yardım Render Icin Bilgisayar

nemesisude

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Amd 4-6 cekirdekli
Ekran Kartı
Bilmiyorum
Merhabalar bilgisayar toplama hakkinda hic bir fikrim olmadigindan dolayi bu foruma uye oldum. Unreal engine ve 3d modelleme programlari uzerinde calismak istiyorum kendime bir baslangic ve beni bir sure idare edebilecek bir bilgisayar almak istiyorum.

Elimde bir kac parca var ama ne ise yaradiklarini ve de benim ihtiyacim olan sistemde kullanilabilirler mi bilmiyorum fotograflarini ekleyecegim.

Nzxt h9 elite kasasini kullanmak istiyorum alacagim ekipmanlarin icine sigip sigmayacagi gibi sorunlar da varmis kasanin boyutunu bilmedigimden de bir sey soyleyemiyorum.

Nzxt Kraken 360 Rgb sivi sogutucusunu da kullanmak istiyorum internette fiyatinin 7-8 bin tl arasinda oldugunu gordum kasa icin ayirabilecegim butce 30-35 bin arasinda ne kadar uygun fiyata bir kasa toplayabilirsem alacagim monitor daha kaliteli olur ve daha kisa zamanda elde ederim. Yeni fikirlere ve onerilere acigim

Bu konu hakkinda bilgi sahibi olup geri donus yapabilecek birisi varsa simdiden tesekkur ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_6567.jpeg
    IMG_6567.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 10
  • IMG_6566.jpeg
    IMG_6566.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 11
  • IMG_6565.jpeg
    IMG_6565.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 9

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Sadece corsair ssd iş görebilir. Onunda kaç GB lık olduğu önemli.

Bu bütçeye 7-8 bin tl, bi kasaya verilmez . Soğutucu da ynı hesap.Kasanın içine ,çer çöp doldurmak zorunda kalırsınız ondan sonra.
3D modelleme için hangi program/programlaru kullanacaksınız.

Son düzenleme:
KS

nemesisude

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sadece corsair ssd iş görebilir. Onunda kaç GB lık olduğu önemli.

Bu bütçeye 7-8 tl bi kasaya verilmez . Soğutucu da ynı hesap.Kasanın içine ,çer çöp doldurmak zorunda kalırsınız ondan sonra.
3D modelleme için hangi program/programlaru kullanacaksınız.
3d modelleme icin blender kullanmayi dusunuyorum ondan once grafik tasarim uzerine calisacagim herhangi bir kasa onerisine de acigim

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
8490 tl.
3560 tl.
11600 tl.
4300 tl.
1770 tl.
2000 tl.
1650 tl.

Toplam,33370 TL.

Blender modelleme,blender render ,photoshop,unreal vs. de alabaileceğin en üst performans,bu bileşenler ile olur.

Ryzen 7700 ü stok soğutucu ile bi denersiniz. Render falan olmasaydı,çok rahat idare ederdi,ama renderde ,bi görmek lazım En kötü senaryoda 1000 tl civarı bi hava soğutma,işi bitirir.

KS

nemesisude

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
8490 tl.
3560 tl.
11600 tl.
4300 tl.
1770 tl.
2000 tl.
1650 tl.

Toplam,33370 TL.

Blender modelleme,blender render ,photoshop,unreal vs. de alabaileceğin en üst performans,bu bileşenler ile olur.

Ryzen 7700 ü stok soğutucu ile bi denersiniz. Render falan olmasaydı,çok rahat idare ederdi,ama renderde ,bi görmek lazım En kötü senaryoda 1000 tl civarı bi hava soğutma,işi bitirir.
Geri donusunuz icin cok tesekkur ederim bu bilgileri ve de onerdiginiz parcalari baz alarak kurulum saglamayi dusunuyorum. Zaman ilerledikce parcalarin kalitesini arttirabilirim baslangic icin en ideal sistem bu gibi gorunuyor.

Tekrardan tesekkurler

Xcharcer

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
112
8490 tl.
3560 tl.
11600 tl.
4300 tl.
1770 tl.
2000 tl.
1650 tl.

Toplam,33370 TL.

usta en kötü b650 anakart lazım o işlemci için 7700 7500f 7600 gibi giriş seviyesi bir işlemci değil

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
773
Başlangıç için değil,yapacağınız işlemlerde,orta seviyenin bi tık üstü bile denebilecek bi makina oldu Sizi epey idare edecektir .Belki ilerde e.kartını bi-iki tık arttırırsanız daha da iyi olur.
usta en kötü b650 anakart lazım o işlemci için 7700 7500f 7600 gibi giriş seviyesi bir işlemci değil
Yok işte ,orada farklı bi durum yaptı AMD. Bu X olmayan serilerde power consumption,yani güç ihtiyaçlarını iyice düşürdu. Ryzen 7700, 7600 ile birebir aynı wattı çekiyor TDP si de aynı, 65 watt.Hepsinden geçtim, PPT ve TDC dediğimiz watt ve amper değerleri bile birebir aynı Yani işlemci bu nedenlerle , anakrtları zorlamıyor. Stok soğutucu ile satılması ve ısınmamasıda bu sebeplere bağlı.
Bi de anakrtı çok düşürmedim .Hardwareunboxed bu anakrtın son biosu ile 7800X3D çalıştırdı Cinebench testlerinde falan,üst seviye anakrtlar ile aynı puanları yakaladı.

Tabi ,daha üst seviye anakrtlarda olabilir ama bütçesini aşar,zaten. :)

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri