21.000-25.000 TL Render Için Ekran Kartı (4060/3070)

zeynep.cam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
i5 12
Ekran Kartı
GEFORCE NVIDIA 1050
Merhabalar, çok uzatmıyorum zaten konudan belli.
Sadece render almaya odaklanacağım bir PC toplayacağım. Bütçem de çok kısıtlı bu yüzden ekran kartını dikkatli seçmek istiyorum.
İşlemci ve RAM zaten ne düzeyde olmalı biliyorum fakat ekran kartı için çok arada kaldım.
4060'ın 3070'ten tek farkı DLSS midir? DLSS render için ne kadar fark yaratır? Yaratır mı? :D
İkisini de TI almayı düşünmüyorum, maalesef ikisinden biri olacak :)
Buna göre yorum yazarsanız sevinirim. Oyun oynuyorum fakat PC'yi kastıracak yeni nesil oyunlar oynamam, o yüzden FPS takıntım yok. Zaten şu anki bilgisayarımda 60'ın üzerine hiçbir oyunda çıkamadığımdan her halükarda yenisi benim için extra olacak :)

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
422
4060 3070ten zayıf bi kart. 4060tida 3070den zayıf bir kart.

4060ti dlss 3 farkıyla sadece 3070den öne geçebiliyor. Render olarak etkisini bilmiyorum. Arkadaşlar özet geçer diye düşünüyorum

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
425
Renderi cpu üzerindenmi yoksa GPU üzerindenmi alacaksınız.İşlemci üzerinden ise E.kartına fazla takılmayın.

supi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sadece render almaya odaklanacağım bir PC toplayacağım. Bütçem de çok kısıtlı bu yüzden ekran kartını dikkatli seçmek istiyorum.
İşlemci ve RAM zaten ne düzeyde olmalı biliyorum fakat ekran kartı için çok arada kaldım.
4060'ın 3070'ten tek farkı DLSS midir? DLSS render için ne kadar fark yaratır? Yaratır mı? :D
Buna göre yorum yazarsanız sevinirim. Oyun oynuyorum fakat PC'yi kastıracak yeni nesil oyunlar oynamam, o yüzden FPS takıntım yok. Zaten şu anki bilgisayarımda 60'ın üzerine hiçbir oyunda çıkamadığımdan her halükarda yenisi benim için extra olacak :)
Bende zotac 4070 Super var 4080 kart aldığım için onu satacam hiç açılmadı sıfır 2 yıl garantili dilersen sana satabilirim.

supi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Fiyatı merak edersen 24.000TL Son pazarlıksız.

KS

zeynep.cam

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Renderi cpu üzerindenmi yoksa GPU üzerindenmi alacaksınız.İşlemci üzerinden ise E.kartına fazla takılmayın.
İkisi de olabilir. Her render uygulamasından farklı alıyorum. İkisinin de ortalamanın üstü olmasını istiyorum.

4060 3070ten zayıf bi kart. 4060tida 3070den zayıf bir kart.

4060ti dlss 3 farkıyla sadece 3070den öne geçebiliyor. Render olarak etkisini bilmiyorum. Arkadaşlar özet geçer diye düşünüyorum
Ben de öyle okudum birkaç sayfada fakat emin olamadım. Yeni kart çıkartıp nasıl 3070'den daha az performans sergileyebiliyor diye. 3070 de yeni biliyorum ve 4060'da sadece DLSS'e yüklendiklerini anlıyorum. Acaba render alırken ne kadar fark yaratır diye düşünüyorum. 3070 daha pahalı çünkü ve işin içinden çıkamadım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri