Renk sorunu

makine

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler ekranda bazen renklerde kayma oluyor ama monitörde bir sorun yok daha önce olmuyordu çünkü 2. el ekran kartını değiştirdim monitör eski olduğu için vga çıkış dışından biri çıkış yok bende vga to display port dönüştürücü aldım ekran kartını garantisi var zaten ama ben bu renk bozuklu neden oluyor anlamadım acaba dönüştürücüdenmi oluyor yoksa ekran kartındanmı bilgisi olan yaza bilirse sevinirim bir sorun sürekli olmuyor bilgisayara reset atınca düzeliyor nadir oluyor

cantekinkaya1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba,
Renk kayması genelde girişten olur. İlk olarak ekran kartına takılan soketi ve monitöre takılan soketi kontrol edin. Bir sorun yoksa başka bir cihaza bağlayın kasayı. Televizyon da olur.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
İyi günler ekranda bazen renklerde kayma oluyor ama monitörde bir sorun yok daha önce olmuyordu çünkü 2. el ekran kartını değiştirdim monitör eski olduğu için vga çıkış dışından biri çıkış yok bende vga to display port dönüştürücü aldım ekran kartını garantisi var zaten ama ben bu renk bozuklu neden oluyor anlamadım acaba dönüştürücüdenmi oluyor yoksa ekran kartındanmı bilgisi olan yaza bilirse sevinirim bir sorun sürekli olmuyor bilgisayara reset atınca düzeliyor nadir oluyor
Televizyona hdmı ile bağlayıp deneyin. Sorun olmazsa Tv'de, monitörünüzde veya kablonuzda problem var. Sorun devam ederse ddu ile driveri kaldırıp (WHQL) sürüm driver kurun.
Nvidia ise son sürümü. Sorun devam ederse karttan yana problem var gibi görünüyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri