Rog Gladius 3 2.4Ghz Bağlantı Sorunu

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
İyi forumlar herkese bu hafta Asus ROG gladius 3 wireless mouse aldım lakin 2.4ghz bağlantıda PC de ki netimi çok fazla kopmaya sebep oluyor.Bilgisayarı da wifi ile bağlıyorum.Bunun bi çözümü var mı?kablolu kullanmak istemiyorum. Bluetooth bağlantı da gecikme olur mu?Wife bağlanınca steamden 13mb ile indirirken bir anda 1mb lara 2mb lara düşüyor.

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,956
İyi forumlar herkese bu hafta Asus ROG gladius 3 wireless mouse aldım lakin 2.4ghz bağlantıda PC de ki netimi çok fazla kopmaya sebep oluyor.Bilgisayarı da wifi ile bağlıyorum.Bunun bi çözümü var mı?kablolu kullanmak istemiyorum. Bluetooth bağlantı da gecikme olur mu?Wife bağlanınca steamden 13mb ile indirirken bir anda 1mb lara 2mb lara düşüyor.
Hocam uzatıcıyı kullanıp mousepad önüne koyun

KS

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
kutusuna baktım da bluetooth cihazı yokmuş kutuda benim kasada da bluetooth özelliği yok o düşüncem yalan oldu ama wiriles bağlantı cihazını kasanın ön tarafında ki 3.0 usbsine takılı algılamada sorun yok da internette sorun yaşıyorum
Hocam uzatıcıyı kullanıp mousepad önüne koyun
uzatıcı derken hocam kabloyu mu diyorsunuz?

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,956
kutusuna baktım da bluetooth cihazı yokmuş kutuda benim kasada da bluetooth özelliği yok o düşüncem yalan oldu ama wiriles bağlantı cihazını kasanın ön tarafında ki 3.0 usbsine takılı algılamada sorun yok da internette sorun yaşıyorum

uzatıcı derken hocam kabloyu mu diyorsunuz?
Hocam bir tane kare bir şey çıkıcak onu kabloya takın diğer tarafına dongle takın mousepad önüne koyun

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Modeminde 5 ghz desteği varsa ona almayı dene, böyle bir konu açtığına göre yoktur gerçi.
2.4 ghz kanalı için de çakışma olmayacak bir kanal seçmeyi dene. Modem arayüzünde 1-6-11 kanallarını tek tek dene. Hangisinde daha iyi sonuç alıyorsan onu seç.

KS

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Modeminde 5 ghz desteği varsa ona almayı dene, böyle bir konu açtığına göre yoktur gerçi.
2.4 ghz kanalı için de çakışma olmayacak bir kanal seçmeyi dene. Modem arayüzünde 1-6-11 kanallarını tek tek dene. Hangisinde daha iyi sonuç alıyorsan onu seç.
Aynen hocam 5ghz desteği yok malesef ama çözemezsem sorunu f/p bi modem bakacağım ilerleyen zamanlarda mecbur çünkü fareyi kablosuz kullanmak için aldım ama kullanamıyorum onca paraya yazık olsun istemem

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
Aynen hocam 5ghz desteği yok malesef ama çözemezsem sorunu f/p bi modem bakacağım ilerleyen zamanlarda mecbur çünkü fareyi kablosuz kullanmak için aldım ama kullanamıyorum onca paraya yazık olsun istemem
modem arayüzünden kanal ayarını kontrol et dediğim gibi. denemekten zarar gelmez

Canr6

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam sorun çözüldümü nasıl yaptınız detaylı anlatırmısınız aynı mause bendede var problemi çözemedim birtürlü sinir etti beni

KS

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Hocam artık kopma olmuyor.Wifi ayarlarından kanalı değiştirin ve sürücüleri güncelleyin bende artık kopma yok ama arada mousepad den kaynaklı galiba takılmalar oluyor onun dışında kopma yok

Canr6

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
çok saçma birşey yok kanal değiştir felan hocam yani bu mause sebebi nedir bu şekilde kopma yaptırmasınının. Farzetki cafedesin kanal ayarı nasıl yapacan modem arayüzüne giremicen ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri