Rog Swift 360 Hz Alınır Mı(Monitör Tavsiyesi Işin Içinden Çıkamadım Pls)

Kimblee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
144 hz'den monitörümü upgrade edeceğim. Bütçem max. 12.000 civarında. 2 el de alabilirim diye bakıyorum fakat arada kaldım.
2. el olarak Asus Rog Swift PG259QNR 24.5 360 hz modelleri bulunuyor fakat bu modellerin ilk çıkan 360 hz monitörler olduğundan dolayı motion blur olur lol tarzı rekabetçi oyunları oynayamazsın bile şeklinde yorumlar gördüm. Ayrıca asus monitör hiçbir şekilde alınmaz bütün modelleri sıkıntılı motion blur vb. sorunlardan dolayı diyorlar. Tek sefer alma şansım var. Bu sebepten sıkıntı yaşamayacağım bir şey almak istiyorum.
1709298153490.png

2. bir seçenek ise 0 olarak Dell G2524H 25 inç 280Hz 0.5ms Full HD monitör aklımda. Bu hz olarak biraz daha düşük ama 2. el bir kere aldıktan sonra iade şansım olmadığı için risk almasam mı diyorum. Dell ve Viewsonic monitör için en iyi markalar mıdır? Bunlarda motion blur gibi sorunlar yaşar mıyım? Yoksa direk 360 hz Asus'u mu almalıyım? Gönlümden geçen rog swift fakat söylediğim gibi çok fazla sorunlu olduğunu söylüyorlar bir türlü karar veremedim. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Teşekkür ederim.
1709298131846.png

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,216
144 hz'den monitörümü upgrade edeceğim. Bütçem max. 12.000 civarında. 2 el de alabilirim diye bakıyorum fakat arada kaldım.
2. el olarak Asus Rog Swift PG259QNR 24.5 360 hz modelleri bulunuyor fakat bu modellerin ilk çıkan 360 hz monitörler olduğundan dolayı motion blur olur lol tarzı rekabetçi oyunları oynayamazsın bile şeklinde yorumlar gördüm. Ayrıca asus monitör hiçbir şekilde alınmaz bütün modelleri sıkıntılı motion blur vb. sorunlardan dolayı diyorlar. Tek sefer alma şansım var. Bu sebepten sıkıntı yaşamayacağım bir şey almak istiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 32191
2. bir seçenek ise 0 olarak Dell G2524H 25 inç 280Hz 0.5ms Full HD monitör aklımda. Bu hz olarak biraz daha düşük ama 2. el bir kere aldıktan sonra iade şansım olmadığı için risk almasam mı diyorum. Dell ve Viewsonic monitör için en iyi markalar mıdır? Bunlarda motion blur gibi sorunlar yaşar mıyım? Yoksa direk 360 hz Asus'u mu almalıyım? Gönlümden geçen rog swift fakat söylediğim gibi çok fazla sorunlu olduğunu söylüyorlar bir türlü karar veremedim. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 32190
sistemini yazarmısın eğer valo cs gibi oyunlarda 400 fps alamıyorsan 360hz alma

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
97
İkinci el konusunu hiç tavsiye etmiyorum. Elektronikte ikinci el gayet ciddi sıkıntılar çıkarabilir diye düşünüyorum.

Bu tür görüntü konularında bilgili değilim fakat birkaç sitede bazı tavsiye yazıları buldum, işinize yarayabilir.

Öncelikle mevcut monitörde gerekli ayarlamalerı yaptığınız halde yine sorun mu var. Yani elinizdeki yeterli ise bence masrafa gerek yok diye düşünüyorum.

Dell destek sayasında: Stay USA diye soracak orada kalın.

Başlıklı sayfalarda biraz açıklamalar yapmışlar. Sizin seçtiğiniz Dell G2524H modelinin kılavuzunda
Direk indirme yöneticisini açıp indirir: (Dell in sitesi arapsaçı bulamadım)

Klavuzun; 14. sayfası response time bölümünde bahsediyor.
Ayrıca 10. sayfanın sonlarında kılavuzu bir inceleyin isterseniz.

ASUS cephesinde şu sayfa dikkatimi çekti;

KS

Kimblee

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sistemini yazarmısın eğer valo cs gibi oyunlarda 400 fps alamıyorsan 360hz alma
Sistem özelliklerim
Ryzen 5 5600
16 GB 3600 mhz ram
1660 Super (Yazın 4060 ti ve 4070'e güncelleyeceğim.)

Yazın değiştereceğimden biraz ileriye dönük olmasını istiyorum. Cs'yi 4:3 de oynadığım için şuanda 1660 superle bile 300 fps'nin altını pek görmüyorum zaten.

İkinci el konusunu hiç tavsiye etmiyorum. Elektronikte ikinci el gayet ciddi sıkıntılar çıkarabilir diye düşünüyorum.

Bu tür görüntü konularında bilgili değilim fakat birkaç sitede bazı tavsiye yazıları buldum, işinize yarayabilir.

Öncelikle mevcut monitörde gerekli ayarlamalerı yaptığınız halde yine sorun mu var. Yani elinizdeki yeterli ise bence masrafa gerek yok diye düşünüyorum.

Dell destek sayasında: Stay USA diye soracak orada kalın.

Başlıklı sayfalarda biraz açıklamalar yapmışlar. Sizin seçtiğiniz Dell G2524H modelinin kılavuzunda
Direk indirme yöneticisini açıp indirir: (Dell in sitesi arapsaçı bulamadım)

Klavuzun; 14. sayfası response time bölümünde bahsediyor.
Ayrıca 10. sayfanın sonlarında kılavuzu bir inceleyin isterseniz.

ASUS cephesinde şu sayfa dikkatimi çekti;

ELMB özelliğini biraz araştırmıştım daha önceden. Motion blur olan tuf modellerinde hiçbir işe yaramadığını hatta daha kötü yaptığını yazmışlar. Acaba bu rog swift modeli sıkıntılı mıdır o konuyu merak ediyorum açıkçası.
İncelediğim ilan bu bir sorunu olmadığı şeklinde yazmış. Yani alırsam zaten elden teslim alırım diye düşünüyorum. Sizce nasıl?

Son düzenleme:

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,216
Sistem özelliklerim
Ryzen 5 5600
16 GB 3600 mhz ram
1660 Super (Yazın 4060 ti ve 4070'e güncelleyeceğim.)

Yazın değiştereceğimden biraz ileriye dönük olmasını istiyorum.

ELMB özelliğini biraz araştırmıştım daha önceden. Motion blur olan tuf modellerinde hiçbir işe yaramadığını hatta daha kötü yaptığını yazmışlar. Acaba bu rog swift modeli sıkıntılı mıdır o konuyu merak ediyorum açıkçası.
İncelediğim ilan bu bir sorunu olmadığı şeklinde yazmış. Yani alırsam zaten elden teslim alırım diye düşünüyorum. Sizce nasıl?
dell al o zaman

mahsun315

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Dell almadan önce renk takıntın varsa mutlaka test et al çünki renkler fazla sarimsiya kaçiyor

Ron

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Ekli dosyayı görüntüle 32191
2. bir seçenek ise 0 olarak Dell G2524H 25 inç 280Hz 0.5ms Full HD monitör aklımda. Bu hz olarak biraz daha düşük ama 2. el bir kere aldıktan sonra iade şansım olmadığı için risk almasam mı diyorum. Dell ve Viewsonic monitör için en iyi markalar mıdır? Bunlarda motion blur gibi sorunlar yaşar mıyım? Yoksa direk 360 hz Asus'u mu almalıyım? Gönlümden geçen rog swift fakat söylediğim gibi çok fazla sorunlu olduğunu söylüyorlar bir türlü karar veremedim. Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. Teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 32190
dell modeli elimde 2 3gün oldu alalı renk kısmı olarak ekran sarımsıydı ancak şu an renk ayarlarını kendi ayar menüsünden ve ekran kartının ayarlarından yaparak renkleri düzgünce ayarladım ancak denemeden almayın derim riske girdim gayet memnunum 2. el monitöre sıcak bakmıyorum tercih sizin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri