RTX 2070 Super kartı olan sistemimde ekranda çıkan geçici dikey çizgi sorunu!

alimm03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar, RTX 2070 super ekran kartı kullanmaktayım. Bilgisayarı 8-10 saat kapalı durduktan sonra açılınca aşağıdaki gibi bir sıkıntı çıkarıyor 5 dakika içinde düzeliyor. Sebebi ne olabilir ekran kartını servise göndermeli miyim ? 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: RTX 2070 Super kartı olan sistemimde ekranda çıkan geçici dikey çizgi sorunu!

Kartı OC vs. ettiniz mi? Birde kartın bir yazılımı başlangıçta aktif oluyor mu aşağıda veya arka planda? Eğer böyleyse programdan ayarları sıfırlayıp öyle deneyin sistemi.

KS

alimm03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Cvp: RTX 2070 Super kartı olan sistemimde ekranda çıkan geçici dikey çizgi sorunu!

Herhangi bir OC işlemi yapmadım. Nvidia kontrol paneli ve experience başlangıçta açılıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Sürücü odaklı olabilir. Ekran kartı sürücünüzü kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi? Kaldırma işlemini DDU yazılımıyla Windows Güvenli Mod aşamasında yapmanızı tavsiye ederim.

KS

alimm03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Denerim yani teknik bir problem değil mi ?

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283

Monitörü başka bir cihaz ile deneyebilrsen iyi olabilir. Fotoğrafa bakınca durumun ekran kartından değil monitörden kaynaklanmış olabileceğine daha fazla ihtimal veriyorum. Kabloda bir sorun olacağını sanmıyorum fakat imkanın varsa başka bir kabloyla da deneyebilirsin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Sürücü olabilir önce bunu kontrol etmek gerekiyor.

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
325
RE: Cvp: RTX 2070 Super kartı olan sistemimde ekranda çıkan geçici dikey çizgi sorunu!

Androeat' Alıntı:
Monitörü başka bir cihaz ile deneyebilrsen iyi olabilir. Fotoğrafa bakınca durumun ekran kartından değil monitörden kaynaklanmış olabileceğine daha fazla ihtimal veriyorum. Kabloda bir sorun olacağını sanmıyorum fakat imkanın varsa başka bir kabloyla da deneyebilirsin.

Evet ben de buna katılıyorum eğer imkanınız varsa HDMI veya DP(Display Port) ile televizyona bağlayın, bu sayede sorunun nereden kaynaklandığını çözebiliriz. Ben benzer sorunu eski dizüstümde yaşamıştım, panel problemiydi.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420

DDU ile çözemezseniz farklı bir kablo kullanın monitör için.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Sürücü değilse @"Androeat" dediklerini kontrol etmenizi isteyecektim ama madem yazılmış onlarda denenebilir. Sırası vs. size kalmış.

KS

alimm03

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Hepinize teşekkür ederim deneyip bilgi aktaracağım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri