RTX 3050 vs 2060 vs 6600 XT hangisi seçilmeli?

Selçuk duraklar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Ben yaklaşık 5 yıldır amd ekran kartı kullanıyorum önermiyorum.Sebebi ise gerçekten aldığınızda aynı fiyat bandındaki muadillerine göre çok daha etkili oluyor hatta fark atıyor ama sadece aldığı dönemde bu yaşanıyor ekran kartı yaş aldıkça (bakın bu 3-4 yıl değil 1.yılından başlıyor) muadillerine göre daha çabuk eskimeye başlıyor.Bu fikrim doğrudur gerçektir ben bilmem ama yaşadığım bu.Ben sistemime çevremden çok daha iyi baktım.Sistemi boş şeylerle doldurmadım kartı yormadım ama böyle bir durum yaşandı.İlk başta onlardan çok daha yüksek fps değerleri aldığım arkadaşlarım 1-2 geçmeden benden daha yüksek fpslerde oynamaya başladı.O dönem arkadaşım bana amd alınmaz demişti ben aynen bu fikirle karşı çıkmıştım maalesef ben artık amd ekran kartı almam ama işlemcide de amd ye çok güvenirim.Aynı zamanda ne yazık ki yazılımsal gelişmeleri nvidiadan hep 1 adım arkada takip ediyor.
Dostum kullandığın kartı cidden merak ettim ben 2016 da RX 480 rog strix ekran kartını aldım wattman hatalarıyla da çok karşılaşmadım üstüne üstlük sıvı soğutmamın borusu patlayıp tüm sıvı ekran kartına geldiği halde hala kullanıyorum 1080 oyunlarda deli gibi çalışıyor

ljluEX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Selamlar beyler r9 370 ekran kartım belirttiğim gibi bu böyledir ya da değildir ben kendi karşılaştığımı söyledim.Ekran kartını yaşadığım muhitte bir çok tanıdığım bilgisayarcıya götürdüm(götürüp bırakmadım beraber performans testlerine baktık) mahalle bilgisayarcısı değil bu arada ama maalesef ilk aldığım zamanlardakine yakın bir performans görmedim.Ürünün 1.yaşını doldurmasıyla gerçekten rahatsız edici performans kaybı yaşamıştım.2016 da rx480 rog strix alan arkadaş kendiyle beni karşılaştırması biraz anormal olacaktır zira aldığı ekran kartı dönemin amd 3070iydi tabii ki sizlerin benden daha az sorun yaşaması normal ek olarak sıvı soğutmalı yüksek bütçeli bir sistem toplamışsınız benim sistemim sıvı soğutmalı değildi ama elimden geldiğince kasadaki hava sirkülasyonunu yapmaya çalışıyordum.Tekrardan belirtiyorum bu böyledir ya da değildir.Ama her zaman gerçekten anormal bir nvidia fan boyluğu doğrudur fakat gerçek şu ki amd mi nvidia mı nvidia daha iyi bir seçim olacaktır ekran kartı için.Muadili amd ekran kartına göre daha iyi bir seçim olacaktır bu arada.tekrardan kolay gelsin iyi forumlar.

Son düzenleme:

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
En çok yaxılım tarafında sorunlu olduğunu söyledi danıştığım bir çok insan bende buraya danışmak istedim 3050 zaten almayacağım bir kart ancak 2060 almalı mıyım aklımı karıştırdı açıkcası fiyat açısından da mantıklı dlss ile fps konusunda da iyi işler çıkartıyor 2060 ı mı alırdın yoksa 6600xtyi mi
Hocam 6000 serisinin hepsini kullandım hicbirinde sorun yaşamadım.
İnan bana cidden hic yoksa düz 6600 al bunlardan daha iyi ama uğur hocamin dedigi gibi illa Nvidia istiyosan 2060 alman senin için iyi olucaktir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri