RTX 3050 vs RTX 3050Tİ .

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
İyi akşamlar arkadaşlar. Bı süredir laptop araştırıyorum. Başlıkta da bahsettiğim gibi örnek veriyorum 60watt 3050ti mi daha güçlüdür yoksa 75 watt 3050 mi? TDP değerlerinin öneminin farkındayım o yüzden sorma gereği duydum.

Son olarak hazır konu açmışken bu laptopu da sorayım sizlere.
Ekran kartının TDP değerlerini maalesef bulamadım fakat işlemcisinin iyi olması ve ramlerinin de ddr5 olması beni cezbetti diyebilirim. + olarak işlemcisinin güçlü olması sayesinde işlemci bazlı oyunlarda ekran kartının TDP değeri çok iyi olmasa bile dengeler mi?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Değerler değişkenlik gösteriyor bazen 3050 bazen 3050Ti geçiyor bence aradaki fiyat farkına bakılıp tercih yapılır. Sizin attığınız cihazda iyi ama 8 GB Ram ilavesi gerekebilir.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Onu da yapacağız bir süre sonra. Sağolun cevabınız için.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
İyi akşamlar arkadaşlar. Bı süredir laptop araştırıyorum. Başlıkta da bahsettiğim gibi örnek veriyorum 60watt 3050ti mi daha güçlüdür yoksa 75 watt 3050 mi? TDP değerlerinin öneminin farkındayım o yüzden sorma gereği duydum.

Son olarak hazır konu açmışken bu laptopu da sorayım sizlere.
Ekran kartının TDP değerlerini maalesef bulamadım fakat işlemcisinin iyi olması ve ramlerinin de ddr5 olması beni cezbetti diyebilirim. + olarak işlemcisinin güçlü olması sayesinde işlemci bazlı oyunlarda ekran kartının TDP değeri çok iyi olmasa bile dengeler mi?

İşlemci bazlı oyunlarda ekran kartı kullanımı zaten düşük olduğu için, dediğiniz gibi daha iyi performans verecektir. İşlemciniz güçlü ama model hakkında bilgim yok.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
İşlemci bazlı oyunlarda ekran kartı kullanımı zaten düşük olduğu için, dediğiniz gibi daha iyi performans verecektir. İşlemciniz güçlü ama model hakkında bilgim yok.

Sağolun hocam. Ben de bu laptopu yeni buldum. Ekran kartı 75 wattmış. Şimdi öğrendim. Almalı mıyım sizce?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Sağolun hocam. Ben de bu laptopu yeni buldum. Ekran kartı 75 wattmış. Şimdi öğrendim. Almalı mıyım sizce?
Hocam piyasayı bilmiyorum, yanlış yönlendirmiş olurum. Piyasayı bilen ya da benzer işlemler için kullanan forum kullanıcıları daha iyi bilgi verir.

KS

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Peki hocam sağolun ilginiz için. Forumdan cevap bekleyeyim o zaman.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri