RTX 3060 önerisi

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129

İndirimde olan 3060 modelleri gördüm, hangi modeli alabilirim öneriniz var mıdır? 3 fanlı olanlarıda önerebilirsiniz ama çokta bi sıcaklık farkı falan yoksa mümkünse 2 fanlı model almayı düşünüyorum.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303

İndirimde olan 3060 modelleri gördüm, hangi modeli alabilirim öneriniz var mıdır? 3 fanlı olanlarıda önerebilirsiniz ama çokta bi sıcaklık farkı falan yoksa mümkünse 2 fanlı model almayı düşünüyorum.
Gigabyte çok ısındığı söylenmişti. 12 gb olmasına dikkat edin daha iyi olur. 8gb kırpılmış modellerde var.

KS

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129
asus pahalı abilerim ya bi rtx 3060a 10k üstü verilmez :D - 3060 tiler 10k zaten

Yıkılmaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
40

Asus'un 2 fanlı oc olan modelini alabilirsin

Asus pahalı demişsin. 1 kere al iyisini al derim.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015

Bütçe çıkarsa 3060 Tİ Plus modeli var yeni çıktı 3070 e denk

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
492
Diğerleri ya daha pahalı ya da ucuz ama ısınan modeller. Asus Dual modeli de fiyatlı olduğuna göre bu ürünü tercih edebilirsiniz veya yakın fiyata zaten 3060ti çok daha iyi olur. 3060 Gaming OC modeli oldukça iyidir ve bence fiyatı da gayet iyi.

NOT: Verdiğiniz linkteki aralarındaki en kötü iki model Gigabyte Eagle ve Zotac Twin Edge. Bunlardan uzak durunuz.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Diğerleri ya daha pahalı ya da ucuz ama ısınan modeller. Asus Dual modeli de fiyatlı olduğuna göre bu ürünü tercih edebilirsiniz. Gaming OC modeli oldukça iyidir ve bence fiyatı da gayet iyi.

NOT: Verdiğiniz linkteki aralarındaki en kötü iki model Gigabyte Eagle ve Zotac Twin Edge. Bunlardan uzak durunuz.
Eagle modeli için neden kötü dediniz ?

KS

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129

Bütçe çıkarsa 3060 Tİ Plus modeli var yeni çıktı 3070 e denk
bi bakalım kredi çekebilirsem 3060ti plus olabilir gibi , olmadı biraz daha aşağı indirgerim galax - inno iyi gibi duruyor

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015

Bu şarkı eşliğinde oynayacak olanlar için birebir sıcacık bir kart. O yüzden olabilir.
Bence tekrar bakın derim.

bi bakalım kredi çekebilirsem 3060ti plus olabilir gibi , olmadı biraz daha aşağı indirgerim galax - inno iyi gibi duruyor
Gigabyte eagle ve gaming oc modelleri önceliğiniz olsun ama inno ve galax da alabilirsin ikisi de iyidir. 3060 ti plus almaz iseniz.

Son düzenleme:

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
492
Bence tekrar bakın derim.

Kartı zorlayan oyun oynayanlara sormalısınız. Sıcaklıkları muhteşem artıyor. Yazın sıcak günlerinde veya sıcak bir odada ısısı daha da fazla artacaktır veya kötü bir hava akışına sahip kasada.

Videolarla gidelim istiyorsanız izleyin ve karşılaştırmaya bakalım. Biri Gaming OC diğeri düz 2 fanlı Eagle.
Özellikle dakika 9'daki hot spot sıcaklığına bakınız. Yazın bu sıcaklıklar test ortamındaki oda sıcaklığından daha yüksek olacaktır.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Kartı zorlayan oyun oynayanlara sormalısınız. Sıcaklıkları muhteşem artıyor. Yazın sıcak günlerinde veya sıcak bir odada ısısı daha da fazla artacaktır veya kötü bir hava akışına sahip kasada.

Videolarla gidelim istiyorsanız izleyin ve karşılaştırmaya bakalım. Biri Gaming OC diğeri düz 2 fanlı Eagle.
Özellikle dakika 9'daki hot spot sıcaklığına bakınız. Yazın bu sıcaklıklar test ortamındaki oda sıcaklığından daha yüksek olacaktır.
Hot spot önemli değil 105 dereceye kadar normaldir. Sıcaklık videoda max 69 görmüş bu değerde 2 fanlı karta göre çok normal.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
492
Hot spot önemli değil 105 dereceye kadar normaldir. Sıcaklık videoda max 69 görmüş bu değerde 2 fanlı karta göre çok normal.
2 fanlı olmasına göre çok normal kısmıyla ilgilenmiyorum. Yazın ciddi anlamda ısınan bir kart diyorum ve bu konuda uyarıyorum. Almak isteyen yine alsın sakın almayın demiyorum. Isındığını bilerek almak isteyen varsa durmasın.

KS

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129
2 fanlı olmasına göre çok normal kısmıyla ilgilenmiyorum. Yazın ciddi anlamda ısınan bir kart diyorum ve bu konuda uyarıyorum. Almak isteyen yine alsın sakın almayın demiyorum. Isındığını bilerek almak isteyen varsa durmasın.
eagle almak mantıksız gibi zaten aklımda o yoktu hiç, bakınca bile ısınan bi kart olduğu aşikâr gibi duruyor.

Bende aerocool airhawk duo var kasa olarak hava akışı gayet iyi diyebilirim.

KS

cptlykiaa

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
129
inno3d almaya karar verdim gibi gibi görüntüsü hoş

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri