Yardım RTX 3060 Sistem Tavsiyesi

Asus B450 M Dragon mu Asus Pro B 550-M-CSM

• Kullanılan toplam oy
    7

bejnae

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhabalar herkese, :D
forumda yeniyim şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Ben neredeyse hiç bilgisayardan anlamıyorum. Yaklaşık 1 aydır kendi kendime çeşitli forum sahiplerinin ve sistem videosu çekenlerin videosunu izleyerek az çok bilgi sahibi oldum. Kendime bir sistem hazırladım fakat bu sistem hem çok problem çıkarmasın oyunlarda (VALORANT ,CS oynuyorum genelde) vs hem de maddi olarak ileride parçalarını ya da komple satabileceğim bir sistem olsun istiyorum. Sistemin özelliklerini aşağıya ekleyeceğim sistemle ilgili her türlü eleştiriyi duymaktan öneri almaktan çok memnun olurum.

işlemci= Ryzen 5 5600
anakart= Asus B-450 M Dragon 4400 mhz veya Asus Pro B-550 M-CSM
ekran kartı= Asus Dual V2 RTX 3060 12 GB veya Asus TUF 3060 12 GB
ram= Kingston (2x8 gb) 3200 mHz
SSD= WD Blue 500 GB (3500/2300 mb)
Kasa= XPG valor air Mid Tower 600 W - 80+

Sistemi hazır bir sistemi özelleştirerek oluşturdum ve ramleri ve ssdyi güncel stoklar yüzünden 3600 mhz ve 1 tb yapamıyorum. Sizlere danışmak istediğim en önemli kısım hangi anakartı seçmeliyim ve sistemde olası bir problem yaşar mıyım? :unsure:

Staybabe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Merhabalar herkese, :D
forumda yeniyim şimdiden yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Ben neredeyse hiç bilgisayardan anlamıyorum. Yaklaşık 1 aydır kendi kendime çeşitli forum sahiplerinin ve sistem videosu çekenlerin videosunu izleyerek az çok bilgi sahibi oldum. Kendime bir sistem hazırladım fakat bu sistem hem çok problem çıkarmasın oyunlarda (VALORANT ,CS oynuyorum genelde) vs hem de maddi olarak ileride parçalarını ya da komple satabileceğim bir sistem olsun istiyorum. Sistemin özelliklerini aşağıya ekleyeceğim sistemle ilgili her türlü eleştiriyi duymaktan öneri almaktan çok memnun olurum.

işlemci= Ryzen 5 5600
anakart= Asus B-450 M Dragon 4400 mhz veya Asus Pro B-550 M-CSM
ekran kartı= Asus Dual V2 RTX 3060 12 GB veya Asus TUF 3060 12 GB
ram= Kingston (2x8 gb) 3200 mHz
SSD= WD Blue 500 GB (3500/2300 mb)
Kasa= XPG valor air Mid Tower 600 W - 80+

Sistemi hazır bir sistemi özelleştirerek oluşturdum ve ramleri ve ssdyi güncel stoklar yüzünden 3600 mhz ve 1 tb yapamıyorum. Sizlere danışmak istediğim en önemli kısım hangi anakartı seçmeliyim ve sistemde olası bir problem yaşar mıyım? :unsure:
B550 seç gen4 m2 desteği sunuyor

KS

bejnae

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hocam tavsiye için tekrar teşekkürler anlık sistemin fiyatı artıyor, sistem iyi midir uzun süre götürür mü hemen sipariş vereceğim bilen bir ağızdan onaya ihtiyaç duyuyorum açıkçası :) 18.900₺ ne dersiniz?

Rya-

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Hocam tavsiye için tekrar teşekkürler anlık sistemin fiyatı artıyor, sistem iyi midir uzun süre götürür mü hemen sipariş vereceğim bilen bir ağızdan onaya ihtiyaç duyuyorum açıkçası :) 18.900₺ ne dersiniz?
Dostum şu sistemi de düşün istersen bi incele testlerine bak kararını ona göre ver çünkü alacağın sistemden daha iyi bir işlemci ve ekran kartına sahip

MedzStereo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
pc hocası f7 aldım ekran kartlarımız benzediği için bunu yazıyorum triple a oyunlar dahil rahat oynayabiliyorum fakat benim sistem ile seninki arasındaki en büyük fark işlemci tarafı benim sistem i5 12400f ile intel işlemcide
8 gb ekran kartlarından uzak dur uzun ömürlü bir şey arıyorsan bütçen maks 18 ise tavsiyem işlemci 5600x ile gpu rx 6700 lü bir sistem alman olabilir. Ben pc hocası f7 denk gelmeseydi bu işlemci ve ekran kartlı bir sistem toplayacaktım ve amacım yayın yapmaktı ram konusunda ben 32 istiyordum sistemimde 16 var 3200 mhz cl16 ben suana kadar bi eksikliğini yaşamadım diyebilirim. kasa konusunda mesh bi kasa tercih et derim kararını hızlı ver her gün fiyatlar artıyor şuan piyasa çok dengesiz umarım istediğin bilgisayara kavuşursun

Constantin3

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
32
sistem güzel olmuş fakat gaming gen tr de hazır sistemler var 21k ya felan 3070 li sistemler var istersen onlara bi göz atabilirsin. bütçen varsa 3070 almanı tavsiye ediyorum.

MedzStereo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
hakkaten ya 17 18 e hazır 3070 sistemler var onlar daha iyi olur ileride satmaya kalktığında en azından amd mi ya diyen insanlar bulmazsın karşında :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri