RTX 3060 vs RX 6700 xt hakkında

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
3xxx serisi alicaksan genellikle markalar bu seride sorunlarini çözdüler. Çok kötü seriler olmadığı sürece iş yapar

KS

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
da
3xxx serisi alicaksan genellikle markalar bu seride sorunlarini çözdüler. Çok kötü seriler olmadığı sürece iş yapar
dar boğaz konusunda endişelerim var r5 3600 ile 3060 uyumlu calışır mı onu düşünüyorum. video benim biraz kafamı karıştırdı. ama bazı sitelerde dar boğaz yapmadığını söylüyor

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
da
dar boğaz konusunda endişelerim var r5 3600 ile 3060 uyumlu calışır mı onu düşünüyorum. video benim biraz kafamı karıştırdı. ama bazı sitelerde dar boğaz yapmadığını söylüyor
Kullanabilirsin sıkıntı yok. İşlemci bazlı oyunlarda bir tık olabilir ama problem olmaz.

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219

3060ti ile aynı fiyatlarda dolaşıyor hocam bu kart varken bunu alın derim

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Mesajlarda gözümden kaçtıysa kusura bakmayın ama bütçe elveriyorsa aorus 6700xt ve 2 k ekran tavsiye ederim(aorus 8 k ya düştü indirimle).Yok ben 1920*1080 kullanacağım derseniz 3060 modellere bakın derim. Bence çözünürlüğü göz ardı etmeyin

KS

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
Mesajlarda gözümden kaçtıysa kusura bakmayın ama bütçe elveriyorsa aorus 6700xt ve 2 k ekran tavsiye ederim(aorus 8 k ya düştü indirimle).Yok ben 1920*1080 kullanacağım derseniz 3060 modellere bakın derim. Bence çözünürlüğü göz ardı etmeyin
link ?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Asus Tuf serisi de Rtx 2000 de çok ısınıyor şikayetleri vardı adamlar ne yaptıysa 3000 serisini çok başarılı yaptı bazen incelemelere bakıyorum Rog Strix serisine ne gerek var dedirtecek gibi bir hale getirmişler Sadece Tuf Logosu Rgb olduğu için birazda odun gibi duruyor :) ama başarılı olmuş. Yorumlara bakınca Rtx 3000 serisinde çoğu marka sıcaklıkta iyi yerlere gelmiş zaten baktığımızda demişler 3000 serisi 2000 serisinden yeni gpu mimarisiyle 30 derece daha soguk çalışacak diye :)

KS

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
Asus Tuf serisi de Rtx 2000 de çok ısınıyor şikayetleri vardı adamlar ne yaptıysa 3000 serisini çok başarılı yaptı bazen incelemelere bakıyorum Rog Strix serisine ne gerek var dedirtecek gibi bir hale getirmişler Sadece Tuf Logosu Rgb olduğu için birazda odun gibi duruyor :) ama başarılı olmuş. Yorumlara bakınca Rtx 3000 serisinde çoğu marka sıcaklıkta iyi yerlere gelmiş zaten baktığımızda demişler 3000 serisi 2000 serisinden yeni gpu mimarisiyle 30 derece daha soguk çalışacak diye :)
bakalım şu 4000 serisi cıksında 3000 serisi düşcek gibi sanki

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
bakalım şu 4000 serisi cıksında 3000 serisi düşcek gibi sanki
Emin ol duşecek mining yüzünden alt üst olmuştu ama geçen hafta ether 2.0 dedi ekran kartı çöplüğü başladı ikinci el de ucuzdan gitmesin diye de hepsi aynı ağızdan internet kafe çıkması yazıyor :) Sanki internet kafede mining yapılamaz gibi.. Ekstrem olarak şunu diyebilirim AMD’nin RX 7000 tanıtımı ise 3 Kasım’da gerçekleşecek ve ondan dolayı Nvidia da düşürecek amd bugün bir indirime gitti yeni seri girdiğinde tekrar indirime girer Rx 6000 serisi ve RTx 3000 serisi kasım ayı indirimlerle daha güzel geçebilir.

Ekli dosyalar

• AMD-RX-6000-Serisi-Ekran-Kartlarinda-Indirim-Yapti.jpg
    AMD-RX-6000-Serisi-Ekran-Kartlarinda-Indirim-Yapti.jpg
    143 KB · Görüntüleme: 5
KS

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
Emin ol duşecek mining yüzünden alt üst olmuştu ama geçen hafta ether 2.0 dedi ekran kartı çöplüğü başladı ikinci el de ucuzdan gitmesin diye de hepsi aynı ağızdan internet kafe çıkması yazıyor :) Sanki internet kafede mining yapılamaz gibi.. Ekstrem olarak şunu diyebilirim AMD’nin RX 7000 tanıtımı ise 3 Kasım’da gerçekleşecek ve ondan dolayı Nvidia da düşürecek amd bugün bir indirime gitti yeni seri girdiğinde tekrar indirime girer Rx 6000 serisi ve RTx 3000 serisi kasım ayı indirimlerle daha güzel geçebilir.
aynen biraz bekliyim olmadı alcam

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
aynen biraz bekliyim olmadı alcam
Ama şunu söyleyemem lazım dolar 21.5 ve üstünü görebilir diyorlar ben size bekleyin diyemem ama paranız varsa dolar yapıp elde tutabilirsiniz ben öyle yaptım ve dolar düşedebilir riski benim yatırım tavsiyesi değildir onu da belirteyim :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri