Öneri RTX 3070Ti Oyun Geliştirmek Için Yeterli Mi

Whiskry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
İşlemci
Belli değil
Ekran Kartı
RTX 3070ti+
Merhabalar hocalarım
Ben yeni bir PC toplamaya karar verdim bütçem max 53k olur ben bu sistemde bütün oyunları en yüksek kalitede akıcı oynamak istiyorum aynı zamanda da yayınlar açacağim ve oyun geliştirme ile ilgileniyorum 3d tasarımlar video editleri vb. 53k monitör ve ekipmanlar olmadan sadece kasa için benim bu isteklerimi karşılayabilecek bir toplama önerisi yapabilir misiniz

KS

Whiskry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Monitör olarak 1080p mi düşünüyorsunuz 2K mı
Ben direk monitörün linkini bırakıyorum hocam bu monitör haricinde öneriniz olursa belirtirseniz çok müteşekkir olurum

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177
Eğer çok tryhard fps oyunları oynamıyorsanız 144,165hz üstüne çıkmak yerine 2K 144hz bir monitör almayı öneriyorum. Bu monitörde yükseklik ayarı yok onu söyleyebilirim.

KS

Whiskry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Eğer çok tryhard fps oyunları oynamıyorsanız 144,165hz üstüne çıkmak yerine 2K 144hz bir monitör almayı öneriyorum. Bu monitörde yükseklik ayarı yok onu söyleyebilirim.
Curved veya düz çok farkeder mi sizce ya da ne gibi artısı eksisi olur curved bir monitorun

Son düzenleme:

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177
curved monitörlerin çoğu VA panel oluyor, IPS panel önerimdir

Ben size önerimi yapayım. Ne kadar depolamaya ihtiyacınız var ?

Son düzenleme:

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177
tam 53k ediyor burası ve monitör olarak 2K 240hz şu model fiyatı çok uygun göz atabilirsiniz.

kartext334

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
bunuda öneririm

daha çok oyuncular için amacı tek 1 yere tüm görüntüyü odaklamak düz ekran ise görüntüyü heryere yayan ekrandır oyun geliştirmek istiyorsan video edit vb. bunlarda düz veya curved pek farketmez ama fps tarzı oyun oynayacaksan curved almanı öneririm seçtiğin monitör gayet iyi bu koydugum linkteki monitör 240 hz 0.5 ms fast ips panel 1080p monitör sizin attıgınız 270 hz (240 hz den overclock yapılmış) 1ms 1080p fast ips panel monitör benim attıgım abode argb yi %74 destekliyor asus ise bilgi vermemiş ve sRGB olarak aoc nin monitörü %105 iken asusun %99 ve bilmen gereken önemli şey ise asusun mprt modunda iken sadece 1 ms alırsınız ve mprt modunda parlaklık düşer ama aoc nin monitörü normalde 1 ms mprt de ise 0.5 ms dir bunun dışında aoc nin monitöründe usb type a var (normal usb) buda kasadan kablo çekmek yerine monitörden klavye fare ve flash takabilirsiniz kolaylık olur ayriyetten aoc nin monitöründe yükseklik ayarının olmasıda aşırı avantaj şahsen kullandığım monitör epey aşşağıda kalıyor (epey bi boyun ağrısı yapıyor) kulaklık girişi olması ekranın daha ince olması daha güzel gözüküyor ve son olarak monitör sağa ve sola döndürüle biliyor biraz uzun oldu kusura bakmayın

KS

Whiskry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
bunuda öneririm

daha çok oyuncular için amacı tek 1 yere tüm görüntüyü odaklamak düz ekran ise görüntüyü heryere yayan ekrandır oyun geliştirmek istiyorsan video edit vb. bunlarda düz veya curved pek farketmez ama fps tarzı oyun oynayacaksan curved almanı öneririm seçtiğin monitör gayet iyi bu koydugum linkteki monitör 240 hz 0.5 ms fast ips panel 1080p monitör sizin attıgınız 270 hz (240 hz den overclock yapılmış) 1ms 1080p fast ips panel monitör benim attıgım abode argb yi %74 destekliyor asus ise bilgi vermemiş ve sRGB olarak aoc nin monitörü %105 iken asusun %99 ve bilmen gereken önemli şey ise asusun mprt modunda iken sadece 1 ms alırsınız ve mprt modunda parlaklık düşer ama aoc nin monitörü normalde 1 ms mprt de ise 0.5 ms dir bunun dışında aoc nin monitöründe usb type a var (normal usb) buda kasadan kablo çekmek yerine monitörden klavye fare ve flash takabilirsiniz kolaylık olur ayriyetten aoc nin monitöründe yükseklik ayarının olmasıda aşırı avantaj şahsen kullandığım monitör epey aşşağıda kalıyor (epey bi boyun ağrısı yapıyor) kulaklık girişi olması ekranın daha ince olması daha güzel gözüküyor ve son olarak monitör sağa ve sola döndürüle biliyor biraz uzun oldu kusura bakmayın
Sağolun hocam ellerinize sağlık

tam 53k ediyor burası ve monitör olarak 2K 240hz şu model fiyatı çok uygun göz atabilirsiniz.
Hocam kasayı
https://www.hepsiburada.com/nzxt-h5...66IHW?magaza=Aptek&url_src=and-product-detail
Yapıp ekran kartini
Yapsak nasıl olur

Son düzenleme:

kartext334

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

Hocam kasayı
https://www.hepsiburada.com/nzxt-h5...66IHW?magaza=Aptek&url_src=and-product-detail
Yapıp ekran kartini
Yapsak nasıl olur
MSI MAG FORGE M100A o kasanın pek bir hava alan yeri yok gibi sirkülasyon yapamaz bu kasayı almanızı daha çok tavsiye ederim

KS

Whiskry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
MSI MAG FORGE M100A o kasanın pek bir hava alan yeri yok gibi sirkülasyon yapamaz bu kasayı almanızı daha çok tavsiye ederim
Fiyatı da bana uygundur hocam teşekkürler

Hocam Sıvı soğutmaya ihtiyaç olur mu bu sistemde

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
bunuda öneririm

Dediğin doğru ama VA panellerin neredeyse hepsi ghosting sorunlu yani bu yüzden ıps panelden daha kötü hale getiriyor

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177

Hocam kasayı
Yapıp ekran kartini
Yapsak nasıl olur
Attığın nzxt kasa hava almaz ve zaten 3 fanlı ekran kartı sığacağını sanmıyorum bakmadım bile ve gigabyte markasının en alt tierdeki serisi windforce serisi en kötü seri olabilir sıcaklık konusunda, galaxın termalleri gayet güzel ve fiyat farkı azda olsa galax daha ucuz.

Fiyatı da bana uygundur hocam teşekkürler

Hocam Sıvı soğutmaya ihtiyaç olur mu bu sistemde
Aynı şekilde bu m100a ya 3 fanlı kartı sığdıramazsınız 53k bütçe dediniz monitör+kasa için dediyseniz sistemi düşürebilir değiştirebilirim. Eğer bir kaç liralık bir düşüş lazımsa kasayı biraz daha alt seviye veya güç kaynağını biraz daha alt seviye bir şey seçebilirim.

Ve son olarak işlemcinin attığım soğutucu ile değerlerine şu videodan bakabilirsin.

Diğer modellere göre daha az ısınan bir işlemci ve hava soğutmada gayet başarılı bu yüzden yeterli

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177
7500f 4070 ventus 50k sistem atmışsın üstteki sistem 7800x3d 4070 53k

KS

Whiskry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
Attığın nzxt kasa hava almaz ve zaten 3 fanlı ekran kartı sığacağını sanmıyorum bakmadım bile ve gigabyte markasının en alt tierdeki serisi windforce serisi en kötü seri olabilir sıcaklık konusunda, galaxın termalleri gayet güzel ve fiyat farkı azda olsa galax daha ucuz.

Aynı şekilde bu m100a ya 3 fanlı kartı sığdıramazsınız 53k bütçe dediniz monitör+kasa için dediyseniz sistemi düşürebilir değiştirebilirim. Eğer bir kaç liralık bir düşüş lazımsa kasayı biraz daha alt seviye veya güç kaynağını biraz daha alt seviye bir şey seçebilirim.

Ve son olarak işlemcinin attığım soğutucu ile değerlerine şu videodan bakabilirsin.

Diğer modellere göre daha az ısınan bir işlemci ve hava soğutmada gayet başarılı bu yüzden yeterli
Hocam dediğinizć

Hocam dediğiniz gibi bir kaç liralık düşüş lazım sisteme bayıldım ve monitör dahil değil 53k da ama bir kaç liralık bir düşüş olursa başka bir monitöre de göz attım o yüzden

KS

Whiskry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
curved monitörlerin çoğu VA panel oluyor, IPS panel önerimdir

Ben size önerimi yapayım. Ne kadar depolamaya ihtiyacınız var ?

Ya da hocam boşverin de bizim ssdyi arttırmamız gerekiyor oyun geliştirme + oyun oynamak için 1tb az gibi geliyor gözüme var mı başka önerebileceğiniz bir şey

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,177
SSD şunu alırsın 2.7k ya
Güç kaynağını şuna düşebilirsin ama ileride yükseltme yaparsan sıkıntı olabilir, eğer yükseltme düşünüyorsan aynı modelin aynı sitede 750w +300 e var ona bakabilirsin
Kasayıda şuna düşebilirsin
Bu şekilde bütçeye uymuyorsa ekran kartını 2 fanlı bir şey seçip kasayıda 2 fanlı kart sığabilecek bir kasa alabiliriz daha ucuza gelir.

Ekran kartı ve kasa+psu şunu alırsın çift fanlı olarak baya düşer fiyat

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri