Öneri RTX 3070Ti Oyun Geliştirmek Için Yeterli Mi

KS

Whiskry

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
19
SSD şunu alırsın 2.7k ya
Güç kaynağını şuna düşebilirsin ama ileride yükseltme yaparsan sıkıntı olabilir, eğer yükseltme düşünüyorsan aynı modelin aynı sitede 750w +300 e var ona bakabilirsin
Kasayıda şuna düşebilirsin
Bu şekilde bütçeye uymuyorsa ekran kartını 2 fanlı bir şey seçip kasayıda 2 fanlı kart sığabilecek bir kasa alabiliriz daha ucuza gelir.

Ekran kartı ve kasa+psu şunu alırsın çift fanlı olarak baya düşer fiyat
Sağolun hocam şuan tam istediğim gibi oldu ilginiz için çok teşekkürler

Son düzenleme:

kartext334

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Dediğin doğru ama VA panellerin neredeyse hepsi ghosting sorunlu yani bu yüzden ıps panelden daha kötü hale getiriyor
attığım monitör ztn fast ips panel ve fiyatıda gayet iyi va panellerindeki ghosting sorununu bende biliyorum ve hem renk canlılığı hemde fast ips panel ile daha hızlı görüntü için bunu önerdim

kartext334

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
SSD şunu alırsın 2.7k ya
Güç kaynağını şuna düşebilirsin ama ileride yükseltme yaparsan sıkıntı olabilir, eğer yükseltme düşünüyorsan aynı modelin aynı sitede 750w +300 e var ona bakabilirsin
Kasayıda şuna düşebilirsin
Bu şekilde bütçeye uymuyorsa ekran kartını 2 fanlı bir şey seçip kasayıda 2 fanlı kart sığabilecek bir kasa alabiliriz daha ucuza gelir.

Ekran kartı ve kasa+psu şunu alırsın çift fanlı olarak baya düşer fiyat
güç kaynağı olarak 650 w zayıf kalacaktır sadece oyun için deil oyun geliştirmek render içinde kullanacağım diyor ve biliyorsundur rtx 4070 in watt olarak yüksek modelleri 12vhpwr güç koblosunu kullanıyor ve bu psu desteklemiyor üstelik atx 3 özelliğide yok ve render sırasında aşırı watt ı sistem karşılayamayacak ve güç kesecektir daha iyi bir psu öneririm hele birde oyunda rtx açarsan ekran kartı daha güç isteyecektir benim tavsiyem atx 3 destekli psu 750 wattlık sistem dede 12vhpwr girişi yok bence depolamadan ram den fln kıs sonradan yükseltirsin ilk psu ya önem ver en önemli parça o

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,178
güç kaynağı olarak 650 w zayıf kalacaktır sadece oyun için deil oyun geliştirmek render içinde kullanacağım diyor ve biliyorsundur rtx 4070 in watt olarak yüksek modelleri 12vhpwr güç koblosunu kullanıyor ve bu psu desteklemiyor üstelik atx 3 özelliğide yok ve render sırasında aşırı watt ı sistem karşılayamayacak ve güç kesecektir daha iyi bir psu öneririm hele birde oyunda rtx açarsan ekran kartı daha güç isteyecektir benim tavsiyem atx 3 destekli psu 750 wattlık sistem dede 12vhpwr girişi yok bence depolamadan ram den fln kıs sonradan yükseltirsin ilk psu ya önem ver en önemli parça o
Evet bu konuda haklısın fakat bütçe kısıtlı olduğu için bu şekilde bir şey yaptım atx 3.0 destekli psu a750gl önermiştim onu tercih edebilir fakat bütçe yeterli değilse 650 tam sınırda kalıyor bu attığım modelin 750w versiyonu incehesapta var onu tercih edebilir

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri