Öneri RTX 3080 Si̇stem Toplama

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Biz şunu bilelim: 1080p God of war, Uncharted 4 ve RDR2 oynatsın ultrada. Aşırıya kaçmak gerekmiyorsa kaçmayalım. Fazla masrafa gerek yok diyorsan eğer.
Hocam o zaman bunun üzerinde özelleştirme yap. Soğutucuyu ayrıyeten de alabilirsin 600TL civarına iş gören bir model mevcut

KS

a.hitler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bahsettiğiniz kafaya yatıyorda hocam ileride çıkacak olan o kartlar için bir kasa parası daha harcayacağız malum ülkede durum belli, 3080 li sağlam bir sistem bizi 3 seneden fazla götürür diye düşünüyorum şayet eski sistemimde gtx970 vardı bugüne kadar iyi kötü geldik bir şekilde, ki artık dlss desteği ile daha uzun ömürlü işler ortaya çıkar gibime geliyor ama yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum.

ereyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Bahsettiğiniz kafaya yatıyorda hocam ileride çıkacak olan o kartlar için bir kasa parası daha harcayacağız malum ülkede durum belli, 3080 li sağlam bir sistem bizi 3 seneden fazla götürür diye düşünüyorum şayet eski sistemimde gtx970 vardı bugüne kadar iyi kötü geldik bir şekilde, ki artık dlss desteği ile daha uzun ömürlü işler ortaya çıkar gibime geliyor ama yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum.
sen şu an hangisine daha yakınsın? Kanka aynısını alalım ne alıyorsak :D

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Bu sistem de SSD yükselt bir de hava soğutucu bunu al

Hava soğutucuyu sonra alsan da olur
bak işte bu sisteme çak 32 gb rami oluyosa 13. nesil yap bideo sıvı soğutma dadından yenmez

KS

a.hitler

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sen şu an hangisine daha yakınsın? Kanka aynısını alalım ne alıyorsak :D
Hocam öncelikle ben iş dolayısı ile biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın, akşam sakin bir kafa ile hesap kitap yapacağım, bana sorarsanız attığım 12400f 3080 li sistem hem uzun vadeli hemde en makul olanı gibi geliyor şayet blade 3060ti alsak 32gb ram ile 20k küsür edecek sonrasında ekran kartına bir bu kadar daha para harcayacağız bir anlamı olmayacak, aynı zamanda 3060ti benim için yetersiz kalır 2k sebebi ile. Biraz dişimizi sıkıp çok sıkıntıya sokmuyorsa 12400f ve 3080 ikilisi makul görünüyor.
(ayrıca ryzenli sisteme göre ufak bir fark vereceğiz fakat daha iyi bir psu 1tb ssd ye ve otomatik olarak ileride ddr5e yönelebileceğimiz bir sistem almış olacağız ama tabi bunlar benim şahsi fikirlerim, arkadaşlar daha tecrübeli onlarıda dinlemek lazım.)

ereyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Hocam öncelikle ben iş dolayısı ile biraz geç cevap veriyorum kusura bakmayın, akşam sakin bir kafa ile hesap kitap yapacağım, bana sorarsanız attığım 12400f 3080 li sistem hem uzun vadeli hemde en makul olanı gibi geliyor şayet blade 3060ti alsak 32gb ram ile 20k küsür edecek sonrasında ekran kartına bir bu kadar daha para harcayacağız bir anlamı olmayacak, aynı zamanda 3060ti benim için yetersiz kalır 2k sebebi ile. Biraz dişimizi sıkıp çok sıkıntıya sokmuyorsa 12400f ve 3080 ikilisi makul görünüyor.
(ayrıca ryzenli sisteme göre ufak bir fark vereceğiz fakat daha iyi bir psu 1tb ssd ye ve otomatik olarak ileride ddr5e yönelebileceğimiz bir sistem almış olacağız ama tabi bunlar benim şahsi fikirlerim, arkadaşlar daha tecrübeli onlarıda dinlemek lazım.)
Nihai sonuca vardığınızda tekrar görüşelim o zaman :)

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
3060 ti öyle boş bir kart değil 2k da seni götürebilecek bir kart gizli saklı bir işte değil yt üzerinde binlerce test videosu var biride bu
3060 ti sana 2k da zaten yeter çünkü 2k kartı 3060 ti

4k desen hangi oyun olursa olsun 40 50 fps gene oynarsın

ereyn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
3060 ti öyle boş bir kart değil 2k da seni götürebilecek bir kart gizli saklı bir işte değil yt üzerinde binlerce test videosu var biride bu
3060 ti sana 2k da zaten yeter çünkü 2k kartı 3060 ti

4k desen hangi oyun olursa olsun 40 50 fps gene oynarsın
bu adam da doğru söylüyor

kafayı yiyicem

EGOKING

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
2 3 sene sonra bi bakmışsın 16 nesil inteller çıkmış falan filan 6 7 serisi ekran kartları vay babanın :D böyle oalcağına sen temeli sağlam tut ki ilerde üstüne yük binmesin

2 3 sene sonra bi bakmışsın 16 nesil inteller çıkmış falan filan 6 7 serisi ekran kartları vay babanın :D böyle oalcağına sen temeli sağlam tut ki ilerde üstüne yük binmesin
ekran kartını 2. el al nolcak ben öyle yaptım 3060 ti var bende asus tuf oc 8gb 6k verdim 2 yıl mining yapmış herif kart eşşek gibide çalışıyo 58 dereceyi geçmedi 30 dk %100 de tset yaptım

hala garantisi var 10 ay vatan pc

ekran kartını 2. el al nolcak ben öyle yaptım 3060 ti var bende asus tuf oc 8gb 6k verdim 2 yıl mining yapmış herif kart eşşek gibide çalışıyo 58 dereceyi geçmedi 30 dk %100 de tset yaptım

hala garantisi var 10 ay vatan pc
işlemci olsaydı bu sıfırı 6000 se adam 5000 e koyuyo en düşük

resmen %35 fiyatına aldım sapasağlam kartı

teknoloji piyasası çok hızlı gelişiyo düne kadar 40 serisi yoktu adam bi koydu *mq 30 serisinin en baba ekran kartından 3 KAT fazla performasn veriyo aynısı sonraki serilerde de olucak o yüzden almışken ya bütün parçaların en babasını alıcaksın ya da kısım kısım

tabii sana kalmış ben burada bana göre en iyi durumu söylüyorum seni bilemem

hahah hatta kendimden öernek vereyim yıl kaç 2023 bende i7 7700k var zamanının en baba işlemcisi taktım 3060 ti ı onunla kullanıyorum bak kaç sene geçmiş ama hala kullanıyosun

ilk çıktığı zaman aldık i7 yi %30 darboğaz falan gösteriyorda 3060 ti da yok öyle bir şey ikiside %100 de götürüyo

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri