RTX 3090 Ile Ilgili Soru

dragstayger

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba, bende sistem var ve ekran kartını RTX 3090 olarak yukseltmeyi planliyorum. PSU yetmez diyorlar ama bunun bir cözümu var mi yoksa her turlu PSU değişecek mi , SONUÇ OLARAK ALSAM GÜÇ PROBLEMI OLUR MU 2K MONITOR VAR

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
650w Psu RTX 3090 için yeterli değil, 750w ve üzeri kaliteli bir güç kaynağı satın almanı öneririm. Bu arada hangi modeli düşünüyorsunuz?

KS

dragstayger

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Sistemin yükte maksimum 500w çeker 650w yeterli bütçen yoksa gerek yok varsa alabilirsin
650w Psu RTX 3090 için yeterli değil, 750w ve üzeri kaliteli bir güç kaynağı satın almanı öneririm. Bu arada hangi modeli düşünüyorsunuz?
Bu arada MidT ATX kasaya sığar mı o ekran kartı -attığım sistemdeki kasaya-.

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Bu arada MidT ATX kasaya sığar mı o ekran kartı -attığım sistemdeki kasaya-.
Bu grafik kartı modeli 8+8+8 pinli. Bu yüzden 3 adet 8 pin kanalından ayrı ayrı besleyeceğiniz bir psu gerekecek.

Söz ettiğiniz Grafik Kartının uzunluğu 30cm.

1705399495175.png

Kasanız 33cm ölçüsüne kadar Grafik kartı uzunluğunu destekliyor. "Radyatörle birlikte 30cm" diyor ancak bu sıvı soğutmaların radyatörleri bazen farklı ölçülerde olabiliyor (örneğin arctic liquid freezer serisi). Kasanızın ön tarafında sıvı soğutma radyatörü var mı? Var ise hangisi?
1705399740605.png

Kaynaklar:

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
395
3090 yerine 4070 alabilirsin psu da yeterli olur

KS

dragstayger

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bu grafik kartı modeli 8+8+8 pinli. Bu yüzden 3 adet 8 pin kanalından ayrı ayrı besleyeceğiniz bir psu gerekecek.

Ekli dosyayı görüntüle 30765

Kasanız 33cm ölçüsüne kadar Grafik kartı uzunluğunu destekliyor. "Radyatörle birlikte 30cm" diyor ancak bu sıvı soğutmaların radyatörleri bazen farklı ölçülerde olabiliyor (örneğin arctic liquid freezer serisi). Kasanızın ön tarafında sıvı soğutma radyatörü var mı? Var ise hangisi?
Ekli dosyayı görüntüle 30766

Kaynaklar:

sıvı soğutma kullanmıyorum

Kaynaklar:

daha kısa bir şekilde özetler misiniz lütfen, pek anlayamadım dediğiniz şeyi; teşekkürler
ayrıca anakart giriş-orta seviye bir anakart olduğu için destekleyecek mi?

Alican44

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Kaynaklar:

abi konudan bagimsiz surekli goruyorum seni ne guzel cevap veriyorsun soru soranlara detayli gorselli ve dolu dolu

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
sıvı soğutma kullanmıyorum

daha kısa bir şekilde özetler misiniz lütfen, pek anlayamadım dediğiniz şeyi; teşekkürler
Kasanızın ön tarafında radyatör yoksa satın almak istediğiniz grafik kartı kasanıza sığar.

Kısa derken zaten kısaca bahsetmiştim. Sorun yok tekrarlayım :)

Kasanızına en fazla 33 cm ye kadar grafik kartı yerleştirebilirsiniz, seçtiğiniz grafik kartı ise 30 cm. Yani yerleştirebilirsiniz.

En az 750w kaliteli bir psu kullanmanız gerekiyor. Grafik kartınıza 3 tane ayrı ayrı psu dan gelen PCIe kablosu takmanız gerekiyor. Bu da demektir ki satın alacağınız güç kaynağında grafik kartı için ayrı ayrı 3 adet PCIe kablosu ya da eğer modüler güç kaynağı alacaksanız sadece grafik kartı için 3 adet soket bulunmak durumunda.

abi konudan bagimsiz surekli goruyorum seni ne guzel cevap veriyorsun soru soranlara detayli gorselli ve dolu dolu
Teşekkür ederim. Boş cevaplar vermek pek hoş olmuyor zaten. "Neden-Sonuç" ilişkisini öğrenmek her zaman iyidir.

KS

dragstayger

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kasanızın ön tarafında radyatör yoksa satın almak istediğiniz grafik kartı kasanıza sığar.

Kısa derken zaten kısaca bahsetmiştim. Sorun yok tekrarlayım :)

Kasanızına en fazla 33 cm ye kadar grafik kartı yerleştirebilirsiniz, seçtiğiniz grafik kartı ise 30 cm. Yani yerleştirebilirsiniz.

En az 750w kaliteli bir psu kullanmanız gerekiyor. Grafik kartınıza 3 tane ayrı ayrı psu dan gelen PCIe kablosu takmanız gerekiyor. Bu da demektir ki satın alacağınız güç kaynağında grafik kartı için ayrı ayrı 3 adet PCIe kablosu ya da eğer modüler güç kaynağı alacaksanız sadece grafik kartı için 3 adet soket bulunmak durumunda.

Teşekkür ederim. Boş cevaplar vermek pek hoş olmuyor zaten. "Neden-Sonuç" ilişkisini öğrenmek her zaman iyidir.
yani ekstra bir psu mu almalıyım yanlış anlamadıysam?

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
ayrıca anakart giriş-orta seviye bir anakart olduğu için destekleyecek mi?
Evet destekler sorun yok.

yani ekstra bir psu mu almalıyım yanlış anlamadıysam?
Evet 650w o ekran kartı için yetersiz. Üretici bile (yukarıda görüldüğü üzere) bunu zaten önermiş durumda ayrıca deneyimlerime dayanarak da o şekilde olduğunu onaylayabiliyorum. Lütfen ezbere "650w yeter" diyenlere itibar etmeyin.

Kürşat Kütükçü

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,206
fiyatı uygun gibi geldi diğer sitelerde 50 60k civarı gördüm, fiyat konusuna hakim değilim siz olsanız alır mıydınız PSU konusu kafamı karıştırdı sadece
Sıfır alınmaz çok pahalı ikinci el nerdeyse yarı fiyatına alırsınız sıfır alacaksanız yarın lansmana özel fiyatlardan Rtx süper serisi kart alın

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri