RTX 4060 İçin Oyunda 70 Derece Normal Mi?

zyrobod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
selam, 2014 yılında çıkmış bir oyun olan the evil within oynuyorum, 4060 kartım ve i512400f işlemcim var. işlemci sanki oyunla hiç ilgilenmiyormuş gibi doğru düzgün ısınmıyor bile en fazla 60 derece oluyor, 4060 ise 70in üzerine çıkmıyor ama orada sabit kalıyor bir süre sonra,

bana eski bir oyun için 70 derece fazla geldi, bu değerler normal mi?

KS

zyrobod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
fanlar kaç rpm yüzde kaçta? kasa fanları doğru montaj yapıldı mı?

abartmışsın boşta 35 45 arası zaten.
kasa fanlarının montajı doğru hocam, ama acaba ekran kartı hava akışından mı beslenemiyor çözemedim. çünkü 70 derece 2014 oyunu için çok fazla geldi.

ekran kartının rpm sine bakamıyorum afterburnerde rpm işaretliyorum ekrana vermiyor, rpmye oyun enasında nasıl bakabilirim ve ekran kartının fan kontrolünü hangi yazılımla yapmalıyım

Normal değil fpsmoyunlarinda 40 en fazla
bu değeri nasıl alıyorsun üstat helal

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
kasa fanlarının montajı doğru hocam, ama acaba ekran kartı hava akışından mı beslenemiyor çözemedim. çünkü 70 derece 2014 oyunu için çok fazla geldi.

ekran kartının rpm sine bakamıyorum afterburnerde rpm işaretliyorum ekrana vermiyor, rpmye oyun enasında nasıl bakabilirim ve ekran kartının fan kontrolünü hangi yazılımla yapmalıyım
HWm ile yapabilirsin yıl olayı ile olayın ne alakası var 15 senedir bu işin içindenyim ilk defa duydum. Crysis metro serisi hayatında hiç oynamadın herhalde. Ekran kartınınhangi oyunda çalıştığı önemli değil kartın yüzde olarak kaç verdiği öenmli kart yüzde 99'da ise bu zaten kartın max gücüdür. Onda da haliyle ısınır 75 80 derecelere kadar normaldir. hotspot da 95e kadar yolu var. Çok ısınmasın istiyorsan da her tarafa fan takarsın doğru dürüst konumladnırırsın her hafta temizlersin ısınma minimuma düşer.

KS

zyrobod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
HWm ile yapabilirsin yıl olayı ile olayın ne alakası var 15 senedir bu işin içindenyim ilk defa duydum. Crysis metro serisi hayatında hiç oynamadın herhalde. Ekran kartınınhangi oyunda çalıştığı önemli değil kartın yüzde olarak kaç verdiği öenmli kart yüzde 99'da ise bu zaten kartın max gücüdür. Onda da haliyle ısınır 75 80 derecelere kadar normaldir. hotspot da 95e kadar yolu var. Çok ısınmasın istiyorsan da her tarafa fan takarsın doğru dürüst konumladnırırsın her hafta temizlersin ısınma minimuma düşer.
yıl olayını o yılın texture ve grafik teknolojisini düşünerek söylemiştim. sen çok ilgisi olmadığını söylüyorsun, doğrudur hocam. teşekkür ederim öneriler için.

Boozew

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
460
eski bir oyun oldugu için fzla fps alıyorsun buda gereksiz yere yoruyor fps sabitle ekran hz değerine eş olcak şekilde

burak123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İlk öncelikle Merhaba bir sorum olacaktı oda sıçaklığım 23 24 derece GPU sıcaklığım google falan kullandığım zaman 45-50 arası oluyor bu normal birşey mi daha fazla olması lazım değil mi yada ben mi yanlış biliyorum... bilgilendirirseniz sevinirim

selam, 2014 yılında çıkmış bir oyun olan the evil within oynuyorum, 4060 kartım ve i512400f işlemcim var. işlemci sanki oyunla hiç ilgilenmiyormuş gibi doğru düzgün ısınmıyor bile en fazla 60 derece oluyor, 4060 ise 70in üzerine çıkmıyor ama orada sabit kalıyor bir süre sonra,

bana eski bir oyun için 70 derece fazla geldi, bu değerler normal mi?
aynı sistemi bende kullanıyorum 4060 ekran kartın 56 58 derece arasında devreye girip bunu 52 53 dereceye sabitlemesi lazım

Halil 16

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
24
Hocam o daha çok kartı soğutmasıyla alakalı bildiğim kadarıyla. Benimese mesela elime shappire pulse rx 560 modeli geçmişti. Boşta fan kapalıyken bile 15-10 derecelerde çalışacak kadar serin olduğunu söyleyebilirim. Fanı açıp biraz devir verdiğimde ise (biraz dedim ama yüksek devir verdim sanarım %70 kadar) hayatımda ilk defa 5 derecede çalışan bir ekran ekran kartı gördüm.

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
48
Hocam o daha çok kartı soğutmasıyla alakalı bildiğim kadarıyla. Benimese mesela elime shappire pulse rx 560 modeli geçmişti. Boşta fan kapalıyken bile 15-10 derecelerde çalışacak kadar serin olduğunu söyleyebilirim. Fanı açıp biraz devir verdiğimde ise (biraz dedim ama yüksek devir verdim sanarım %70 kadar) hayatımda ilk defa 5 derecede çalışan bir ekran ekran kartı gördüm.
:D 5 derece 😂😂😂 lütfen komik olmayın hocam buz dolabı içine mi kurdunuz sistemi

Immanuel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
48
Valla ben de anlamadım ki ama ufterburnerda öyle yazıyordu
Hocam mümkün mü Allah aşkına kasa kapalı olsa (elektrik gitmese yani) 22 derece sabit odada bulunsanız normal şartlarda kart (kapalıyken) veremez o sıcaklığı custom sıvı soğutma sistemleri bile o derecede çalışmıyorken rx 560 mı çalışacak 😂

Son düzenleme:

Halil 16

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
24
Hocam inanmıyor olabilirsiniz normal. Ama gerçekten drum bu.

Hatta ben bu kartın ısındığından kaynaklı bilgisayarın kastığını düşündüm. İçini açmıştım o yüzden. Termaline filan baktım. Ama Termal macun normaldi. Hatta o kadar normaldi ki sıvı metal bile değildi😂

Tabii bu ufterburner I yüklemeden önceydi.

Son düzenleme:

Halil 16

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
24
Yok gerçi genel olarak bakıldığında da normalmiş sıcaklıkları😅

Gerçi tek fan için bana iyi gelmişti ama

Pardon şunu sileyim hemen özür dilerim

Ama o rx 560 ın sıcaklıkları gerçekten öyleydi. Hatta oyunlarda bazı kartlar 80 dereceleri görmüş ama bu kart sadece 50 dereceleri gördü. Ha bu sırada da genel olarak yine fanı çalışmadı. İlginç bir durumdu gerçekten benim için.

Ya da o sistemin hard disk ölüydü. O yüzden belki de ufterburner doğru çalışmamış da olabilir.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri