RTX 4060 Sistemde Anlık Olarak Takılma Sorunu

adilardadogan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bundan iki ay önce sinerji'den hazır bir sistem aldım. Sistemin özellikleri ise şöyle;
MSI RTX 4060 VENTUS 2X
RYZEN5 5500
B450M-A PRO MAX II
KINGSTON 1TB M2 SSD
GOODRAM 2*8 RAM
MSI MAG FORGE M100A D60 KASA
MSI 600W PSU
GIGABYTE G24F-2 MONİTÖR

Sorunuma tekrar gelecek olursam ise sistemi ilk kullandığım zamanlar bir sıkıntım yoktu ancak yaklaşık bir ay önce falan takılma sorunu başladı. Firefox tarayıcısı üzerinden reels veya video izlerken saniyelik olarak takılma oluyor. Bunu spiderman remastered oyununda ve fifa 23 oyununda da gözlemledim. masaüstünde iken bazen mouse takılıyor. mouse eski ancak neden oluyor bilmiyorum. biosu güncelledim, temiz format attım, ekran kartı driverlerini temiz bir şekilde kurdum, windows updateleri yaptım ve msi driver utility installer üzerinden gerekli driverleri da indirdim. ancak sorunum hala devam etmekte. ssd hızı ve sağlığı testi yaptım. sağlık %100 hızlarım ise normal çıktı. psu power testi yaptım occt üzerinden herhangi bir kapanma veya hata almadım. amdnin stok soğutucusunu kullanıyorum. sıcaklıklarım normal oluyor oyun içerisinde. kaç kez driver silip kurduğumu hatırlamıyorum ancak sorun düzelmedi. bu yüzden oyun da oynayasım kalmıyor. cevaplarınızı bekliyorum

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
268
Ekran kartı sıcaklığı normalmi.

KS

adilardadogan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Ekli dosyalar

• boştayken.png
    boştayken.png
    3.7 KB · Görüntüleme: 6
  • yük altında.png
    yük altında.png
    3.9 KB · Görüntüleme: 6

kirmizisarap

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
69
XMP açık mı acaba? Ekran kartı bir tık fazla ısınıyor gibi geldi bana. Benim Palit RTX 4060 64 üstünü görmüyor yük altında.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
268
Biraz yüksek gibi. İsterseniz bi furmark testide yapın Core clock ve memory clock değerleri düzmü gidecek. Videonun 6.45 dk sından sonra anlatılıyor.

Herşeyi denediğiniz için en son bi de e.kartına bakalım diye düşündüm.

KS

adilardadogan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
XMP açık mı acaba? Ekran kartı bir tık fazla ısınıyor gibi geldi bana. Benim Palit RTX 4060 64 üstünü görmüyor yük altında.
xmp profile 1 hocam

Biraz yüksek gibi. İsterseniz bi furmark testide yapın Core clock ve memory clock değerleri düzmü gidecek. Videonun 6.45 dk sından sonra anlatılıyor.

Herşeyi denediğiniz için en son bi de e.kartına bakalım diye düşündüm.
deneyip sonuçları atacağım hocam ancak ekran kartımı oc olarak aldım bir sorun yaratır mı

KS

adilardadogan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam furmark testini yarın yapacağım ancak şimdi occt ile 3d testi yaptım ve herhangi bir hata çıkmadı fakat yine 69 70 derecelerde gezdi ekran kartı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri