Çözüldü RTX 4070 Ti & RX 7900 XTX

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KayinChio

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
selam arkadaşlar yakın zamanda bi kaç gün içinde sipariş edeceğim ama kafam çorba gibi oldu Başlıkta belirttiğim 2 kartdan birini alacağım ancak Birtürlü karar veremiyorum
Aklımdaki 2 kart
Amd Sapphire Nitro+ 7900XTX VaporX ortalama Fiyatı 27500 TL
Asus Rog Strix RTX 4070 ti OC edition ortalama 25900 TL
Saf kas gücü olarak her türlü amd önde ancak driver ve destek konusunda nvdia ağır basıyor RT Benim için önemli Değil kullanmıyorum
Şu an için 2K da oynanacak ileride 4K Geçerim Yani bana nedenleriyle hangisi olduğunu söylerseniz Çok sevinirim İYi Forumlar ...

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
selam arkadaşlar yakın zamanda bi kaç gün içinde sipariş edeceğim ama kafam çorba gibi oldu Başlıkta belirttiğim 2 kartdan birini alacağım ancak Birtürlü karar veremiyorum
Aklımdaki 2 kart
Saf kas gücü olarak her türlü amd önde ancak driver ve destek konusunda nvdia ağır basıyor RT Benim için önemli Değil kullanmıyorum
Şu an için 2K da oynanacak ileride 4K Geçerim Yani bana nedenleriyle hangisi olduğunu söylerseniz Çok sevinirim İYi Forumlar ...
amd yüksek bütcede önermem 4070 ti öneririm. amd yüksek bütceli kartları hala alınıcak derecede değil

KS

KayinChio

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
amd yüksek bütcede önermem 4070 ti öneririm. amd yüksek bütceli kartları hala alınıcak derecede değil
yani incelemelere baktığımda XTX her türlü üstün bir kart 1000 tl farkla neden alınmasın DLSS 3.0 şu an için hala yaygın değil 2.0 ile zaten fsr 2.0 mevcut ve gayet iyi çalışıyor bu arada Eski kartım 6900XT Toxic ufak tefek şeyler dışında bi sorunla karşılaşmadım ?

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
yani incelemelere baktığımda XTX her türlü üstün bir kart 1000 tl farkla neden alınmasın DLSS 3.0 şu an için hala yaygın değil 2.0 ile zaten fsr 2.0 mevcut ve gayet iyi çalışıyor bu arada Eski kartım 6900XT Toxic ufak tefek şeyler dışında bi sorunla karşılaşmadım ?
amd evet oyunlarda her zaman iyi ama önermeme sebebim Wattman , render falan her zaman 4070 ti daha iyi cıkar 7800 xtx sahsen almam ve önermemde

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Hocam ben alacak olsam rtx 4070ti alirim amd nin yüzüne bile bakmam. Bu kadar Nvidiaci olmam şahsi ama o kadar para veriyorsun adamlar yazilimi vs daha tam oturtamadi biraz az performans alirim daha düzgun daha stabil ve ekran kartlarinda her zaman yeni teknolojileri Nvidia gelistiriyor. Nvidia bu işin en iyisi. Ben biraz daha az performansli olsun ama Nvidia olsun derim

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
648
rx 6700xt kartım var korsan oyun yazılım vs kullanmıyorum. recommended ve whql ibareli driverları yüklüyorum. ayda bir güncelleme geliyor. ben sorunsuz kullanıyorum.
amd driverları çıkar çıkmaz piyasaya sürüyor. driverlarını otomatik güncelleyenler bir nevi stabil çalısan driverdan otomatık olarak tamamlanmamış driver a geçiyor. birçok kullanıcının sorun yaşadığı yerın burası olduğunu düşünüyorum. bu arada dediğim whql ve recommended driverlar ayda bır gelıyor. bazı şeylerın farkında olmadan yorum yapan ınsanları anlamıyorum bazen.
şunu almalısın diye tavsiye vermek ıstemıyorum. para da karar da sizin. deneyimlerim böyle umarım yapacağınız tercihte yol göstermiş olur.

Erkooo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Aklımdaki 2 kart
7900XTX kullanan olarak hocam önermem evet perfomansı 4070 ti kat kat iyi ama gercekten cok sorun cıkartıyor o kadar para verdim ve bilgisayarı istediğim gibi kullanamadım AMD full oyuna odaklanmıslar saf güc bir yere kadar kalıyor. kartı satıp 4070 ti aldım suanda cok rahatım stabil teknolojiden bahsetmiyorum önerim 4070 ti olur

LanceVanceDance

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
181
4K oyunculuk için kesinlikle 7900 XTX öneririm. 4070 Tİ'nin 12 GB VRAM'i yakında 2K çözünürlükte bile yetmemeye başlayacaktır.

Dupsiff

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu ikisi asla kıyaslanamaz bile 7900 xt bile 4070 ti dan çok üstün bir kart, önemli olan iyi bi soğutmaya sahip model almak . Ben red devil limited 7900 xtx kullanıyorum ve bilhassa Cod mw 2 de 4090 dan bile fazla fps alıyorum

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,114
4070 ti daha iyidir en azından sorunu yok ve teknolojileri daha fazla

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
680
4070ti alabiliyorsan yurtdışı al daha uyguna daha iyi. Amd kullanıyorum memnun değilim

KS

KayinChio

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Sapphire Nitro+ VaporX RX 7900 XTX aldım yarın gelecek bakalım duruma göre 4070 ti a dönebilirim ancak Bakmadan Bişey söylemek istemiyorum Ayrıca 6900xt den geçiyorum ve pişman etmedi bişey diyemiyorum kullanmadığım ürün için konuşmam doğru olmaz teşekkürler !

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,114
Sapphire Nitro+ VaporX RX 7900 XTX aldım yarın gelecek bakalım duruma göre 4070 ti a dönebilirim ancak Bakmadan Bişey söylemek istemiyorum Ayrıca 6900xt den geçiyorum ve pişman etmedi bişey diyemiyorum kullanmadığım ürün için konuşmam doğru olmaz teşekkürler !
Sorununuz cozulduyse kapatıyorum konunuzu

KS

KayinChio

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Çözüldü Sipariş verdim kapatabilirsiniz duruma göre yeni konu açarım deneyimimi anlatmak ve bilgilendirmek adına teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri