RTX 4080 Monitör Önerisi

Exe1ans

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Merhaba bundan 4 gün önce aldığım MSI G281UV monitörüm de sorunlar yaşadım ve bana çok yardımcı oldular iade talebinde bulundum ve bugün yarın iade alacaklar. Aldığım monitör 4K 60 FPS bir monitördü IPS olması gerçekten iyiydi renkleri çok güzel gösteriyor ve canlıydı bundan sonra alacağım monitörün de IPS olmasını tercih ediyorum. Bu monitörü alırken çok düşündüm acaba 60 Hz alarak hata mı ediyorum diye ama hala bilmiyorum açıkçası aldığım monitörden çok memnundum sorun çıkmasa iade eder miydim bilmiyorum ama ne kadar freeysnc ile G-Sync açsam da ekran da yırtılmaları gördüm. Bütçem ne yazık ki kısıtlı tabii 4K 144 Hz monitör almak bende isterim ama o zaman 15k çıkmam gerekiyor ve benim için zor hatta şöyle bir şey daha var evimde yakın zaman da televizyon aldım ve televizyonu da bilgisayara göre seçtim Samsung 55Q70b 4K 120Hz yani aklıma şu geliyor çok 4K kullanmak istediğimde takar oynarım daha düne kadar onunla oynuyordum ama monitör zevki vermiyor FPS oyunlarında. Neyse şimdi ki değerli hocalarımdan fikrini almak istediğim konu;

2K 240-300 Hz arası monitör mü alalım yoksa yine 4K 60 Hz bir monitör mü eğer 4K 60 Hz monitör ise aldığım model monitörü almayı yine tercih ederim çünkü hoşuma gitmişti.

Aslında aklımda kalan model Curved ekran 3440x1440 çözünürlükte monitör olduğunu fark ettim. Videolarını falan izlerken ayrı bir güzel duruyor ama tabii o zaman 144 Hz falan olur sizin deneyimleriniz daha iyi hocam bu tür monitör de oyun falan nasıl oluyor. Daha mı zevkli yoksa daha mı can sıkıcı çözünürlük 4K yakın olduğu için tercih ediyorum aslında.

Siz olsanız böyle bir sisteme nasıl bir monitör alırdınız?

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
kesinlikle 2k 240hz alırdım

60hz yüksek oyunlarad çok kötü hocam kısacası hiç zevk vermiyor bide o oyunu 240hz oynayın mükmmel
2k fazlasıyla işinizi görür zaten

bütçe belirtirseniz yardımcı olayım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri