Öneri RTX 4090 Sistem Toplama Tavsiyesi

rastabeyi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
-
Ekran Kartı
-
Arkadaşlar iyi forumlar. Maksimum 150.000-200.000 TL bandında içerisinde Rtx 4090 ekran kartı barındıran bir sistem toplamak istiyorum. ( Daha uygunu varsa da olur)
Marka-model takıntım yoktur.
Bilgisayarı sadece oyun ve film-dizi için kullanacağım.İş yapılmayacak.
Eğer yapılması mümkünse 2 monitör kullanmak istiyorum. Birisi 1080p 240-360-540Hz
FPS oyunları için, diğeri ise 2k-4k çözünürlükte IPS panel hikayeli oyun oynamak için. Monitör ve kasa donanımları
tavsiyelerinizi bekliyorum. İlginize teşekkürler.

Son düzenleme:

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Tercihiniz mutlaka RTX4090 yönünde mi? 80000 TL bandında bir ekran kartı. Gerek olmayabilir.

Genel hatlarıyle şu şekilde yapılabilir: Parçalar ayrı ayrı toplanabilir. Hazır sistemlere göre daha yüksek olur. Fakat bütçe yüksek olduğu için, avantajı istediğiniz parçaları seçmek olacaktır. (Özellikle kasa, psu,)

İ5 güçlü modellerden bir seri, i7 de olabilir. (Son nesil)

Anakart ATX orta segment yeterli olacaktır. Üst serilerde bakılablir. M.2 SSD sokaet yönünden zengin

Ekran kartı işlemciyle fazla darboğaz yaratmayacak, çok üst segmentlerden olmayan modeller.

M.2 ssd uygun DRAM cache ye sahip modeller

Kasa: Kaliteli, Mid tower üstü olabilir. Full tower, modüler, kullanışlı, toz filtre yönünden zengin

Güç kaynağı. Kaliteli modellerden (Seasonic vb.)

Monitörler sistem belirlendikten sonra uygun olanlar seçilebilir, diye düşünüyorum.

KS

rastabeyi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tercihiniz mutlaka RTX4090 yönünde mi? 80000 TL bandında bir ekran kartı. Gerek olmayabilir.

Genel hatlarıyle şu şekilde yapılabilir: Parçalar ayrı ayrı toplanabilir. Hazır sistemlere göre daha yüksek olur. Fakat bütçe yüksek olduğu için, avantajı istediğiniz parçaları seçmek olacaktır. (Özellikle kasa, psu,)

İ5 güçlü modellerden bir seri, i7 de olabilir. (Son nesil)

Anakart ATX orta segment yeterli olacaktır. Üst serilerde bakılablir. M.2 SSD sokaet yönünden zengin

Ekran kartı işlemciyle fazla darboğaz yaratmayacak, çok üst segmentlerden olmayan modeller.

M.2 ssd uygun DRAM cache ye sahip modeller

Kasa: Kaliteli, Mid tower üstü olabilir. Full tower, modüler, kullanışlı, toz filtre yönünden zengin

Güç kaynağı. Kaliteli modellerden (Seasonic vb.)

Monitörler sistem belirlendikten sonra uygun olanlar seçilebilir, diye düşünüyorum.
Hocam ilginiz için teşekkürler öncelikle.
Yorumunuzdan sonra Rtx 4080 modellerini inceledim açıkçası test videolarında aralarındaki fiyat farkını (yaklaşık 40.000 TL) hakedecek bir fark göremedim katılıyorum size. 4080 daha makul geliyor gözüme.
Onun dışında diğer tavsiyelerde kullandığınız terimlere aşırı yabancı kalıyorum bu zamana kadar sadece laptop kullanmış ve hiç kasa toplamamış biri olarak anlamakta zorlanıyorum biraz. Eğer ki sizi çok uğraştırmayacaksa 4080 kart için diğer donanımları link ve örneklerle gösterebilirseniz çok sevinirim. Tekrar teşekkürler

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Anlıyorum...
Dikkat ederseniz genel hatlardan bahsettim. Uzun süredir son çıkan parçaları, teknik özellikleri, performanslarını malesef ayrıntılı inceleme fırsatım olmadı. Bu yüzden eski tecrübelerime göre bir yöntem belirlemeye çalıştım.

İşlemci - grafik kartı uyumu önemli olup, performans açısından uyumluluk kriterleri göz önüne alınıyor. PSU özellikle besleme ve stabil güç sağlama açısından önemli. 4080 e bile gerek kalmayabilir.

Forumda bu kriterler konusunda benden daha tecrübeli ( parçalarla sürekli içli dışlı) arkadaşlar mevcut, onların tavsiyelerini beklemek çok daha fayadalı olacaktır.

Siz bu arada kasa marka ve modelleri inceleyin. Öyle çok cafcaflı rengarek modellere gitmeyin.

Şu modelleri , veya arkadaşların önerceği modelleri inceleyebilirsiniz. Çünkü kasa birazda görüntü açısından tercih meselesidir.

Phanteks, Lian Li, NZXT, Cooler Master, vb,

Şu marka-modeli önereyim diyordum. Malesef tek renk beyaz seçeneği mevcut:

Phanteks Eclipse P600s

Sağlıcakla kalın...

Son düzenleme:

Exhos

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam ilginiz için teşekkürler öncelikle.
Yorumunuzdan sonra Rtx 4080 modellerini inceledim açıkçası test videolarında aralarındaki fiyat farkını (yaklaşık 40.000 TL) hakedecek bir fark göremedim katılıyorum size. 4080 daha makul geliyor gözüme.
Onun dışında diğer tavsiyelerde kullandığınız terimlere aşırı yabancı kalıyorum bu zamana kadar sadece laptop kullanmış ve hiç kasa toplamamış biri olarak anlamakta zorlanıyorum biraz. Eğer ki sizi çok uğraştırmayacaksa 4080 kart için diğer donanımları link ve örneklerle gösterebilirseniz çok sevinirim. Tekrar teşekkürler
Hocam ben olsam bu bütçeye rtx 4080 super ya da 4090 beyaz bir sistem dizerdim.
Mis gibi sistem dizilir bu bütçeye.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri