Rtx3060 max q ekran kartında gpu mhz bazen 900 bazen 1600 lerde çalışıyor

nalsa7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar, Msi gf65 thin i7 10750h rtx 3060 özelliklerinde laptopa sahibim.
Bilgisayarı farklı günlerde kullandığımda kafasına göre oyunlarda fps düşüşü yaşıyorum. Acaba driverla alakalı bir sorun mu diye düşünüp
driverı tekrar kurduğumda sorun düzeldi ama bilgisayarı kapatıp açınca tekrardan fps düşüşü yaşadım. Fps düşükken driverı yeniden kurarsam
fps artışı sağlanıyor bilgisayarı kapatasaya kadar hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Bu sorunum için sizlerden yardım istiyorum.

Her şeyim güncel, windows 11 pro kullanıyorum değerler cyberpunk oyunundan ve her oyunda fps düşüşü yaşıyorum.
WhatsApp Image 2022-09-19 at 23.28.43.jpegWhatsApp Image 2022-09-19 at 23.22.19.jpeg

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Gpu sinirlandiriliyor sanırım. Normalde driver kaldirilmamasi lazım ancak sizin sisteminizde bir hata var. Ddu ile kaldırıp tekrar yükleyin driveri' i. Aynı sorun devam ederse şahsi düşüncem win 11 den kaynaklı bir hata olma ihtimali de var.

KS

nalsa7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Gpu sinirlandiriliyor sanırım. Normalde driver kaldirilmamasi lazım ancak sizin sisteminizde bir hata var. Ddu ile kaldırıp tekrar yükleyin driveri' i. Aynı sorun devam ederse şahsi düşüncem win 11 den kaynaklı bir hata olma ihtimali de var.
Driverı hiç kaldırmadan setup ile direkt kurunca anlık düzeliyordu. Örnek olarak 2 gün önce driverı tekrar kurup düzelttim, dün bilgisayarı açtığımda fps yüksekti ama bugün bilgisayarı açtığımda fps düşük. Windows 10 kullanırken de böyleydi

Güncelleme: DDU ile kaldırıp temiz kurulum yaptım sorun devam ediyor

Son düzenleme:
KS

nalsa7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Güncel. sorunum devam ediyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri