Rx 470 Dx 12 Oyunlarında Kasıyor

Selahattin Tüylekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
benim bilgisayarım FPS drop oluyor neden ve oyun renkleri bozuluyor yeşil kırmızı sarı renklere bürünüyor bazen kullandığım programlarda pembe yada yeşil pixeller oluşuyor

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Görüntü paylaşma şansınız var mı ? Gpusal bir problem olacaktır muhtemelen. Driver güncellemelerini yapın. Sistem bilgisini de verin lütfen.

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Windows sürümünüz nedir? Driver ve bios updateler yapıldı mı ? Watch dogs için durum normal. Gördüğüm kadarıyla düşük ve orta ayarlarda problem olmuyor. Yüksek ayarlarda VRAM yetersiz kaldığı için drop problemi yaşıyorsunuz. Ramleriniz aynı ürünler mi ? Sistemde arkada sistemi yoran programlar var mı ?

KS

Selahattin Tüylekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Windows sürümünüz nedir? Driver ve bios updateler yapıldı mı ? Watch dogs için durum normal. Gördüğüm kadarıyla düşük ve orta ayarlarda problem olmuyor. Yüksek ayarlarda VRAM yetersiz kaldığı için drop problemi yaşıyorsunuz. Ramleriniz aynı ürünler mi ? Sistemde arkada sistemi yoran programlar var mı ?
şuan için en stabil 8.1 çalışıyor bios güncelmi bilmiyorum mining için yapılandırılmış internet kafe bilgisayarı ram'ler aynı ürünler değil arkaplanda hiç birşey çalışmıyor inanın web uygulaması kullanıyorum zaten program bile indirmiyorum

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
şuan için en stabil 8.1 çalışıyor bios güncelmi bilmiyorum mining için yapılandırılmış internet kafe bilgisayarı ram'ler aynı ürünler değil arkaplanda hiç birşey çalışmıyor inanın web uygulaması kullanıyorum zaten program bile indirmiyorum
Mining için kartın kendi ayarlarıyla oynama yapılmış olabilir. İçindeki bios sürümü hakkında ne yapılabilir tam bilemiyorum. Ddu ile yüklü sürücünüzü kaldırın. Yeni güncel sürücüyü yükleyin. Ramleri de tek slot şeklinde deneyin bakalım. Tek slot olarak sorun devam edicek mi.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
benim bilgisayarım FPS drop oluyor neden ve oyun renkleri bozuluyor yeşil kırmızı sarı renklere bürünüyor bazen kullandığım programlarda pembe yada yeşil pixeller oluşuyor
Öcelikle buradan kurup marka modeline göre biosunuz doğru mu öğrenin temel frekans ram miktarı olrak markanın sitesinden teknik özellikleri karşılaştırın bakalım herhangi bir oynama ya da bios değişikliği var mı?
Tam marka model olarak ekran kartınızı yazabilir misiniz ? İkinci oyunda Gtx 1070 olarak görünüyor acaba linux sistemden dolayı mı öyle ?

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Öcelikle buradan kurup marka modeline göre biosunuz doğru mu öğrenin temel frekans ram miktarı olrak markanın sitesinden teknik özellikleri karşılaştırın bakalım herhangi bir oynama ya da bios değişikliği var mı?
Tam marka model olarak ekran kartınızı yazabilir misiniz ? İkinci oyunda Gtx 1070 olarak görünüyor acaba linux sistemden dolayı mı öyle ?
Miningden dolayı gpu biosu değiştirilmiş muhtemelen

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Miningden dolayı gpu biosu değiştirilmiş muhtemelen
İşte windowstan bir baksın gpuz programında tam ne görünüyor . Çünkü linuxta bazen ekran kartlarını kernel kodları düzenleniyor çalışan bir kernel koduyla digerine uyarlanıyor o yüzden merak ediyorum.
Bende ki hd 6870 e baktım daha güncel biosu var eskisiyle bir kaç oyun fps testi yapıp biosu güncelleyip değişen bir fps ya da performans farkı oluyor mu diye bakacağım :) eğer bozulursa da uzun süre gelmeyebilirim :)

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
kanka onun miladı doldu bence o yüzden. bende r9 380 var benimki bile bırak hoca beni diyo :D

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
kanka onun miladı doldu bence o yüzden. bende r9 380 var benimki bile bırak hoca beni diyo :D
Öyle deme dolmaz ikisinin de miladı bak ben Hd6870 1gb GDDR5 kullanıyorum ondan bahsediyorum :) ayıp oluyor :) gayet güzelde performansı var Gta V 1080p normal ayarlar 50 60 fps rahat veriyor :) Millet hep GTA V karşılaştırıyor ondan yazdım geçen biri için valorant yükledim ayarları göstermek için tam emin olmak için işlemci bazlı da olsa 150 fps üstü ekran kartı da açtı oyunu güzel :) burada ki sorun bios kaynaklı olmakla alakalı olabilir bir de o oyunu ultra da oynatmaz zaten orası ayrı bir konu :)

Ermexx

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
23
Öyle deme dolmaz ikisinin de miladı bak ben Hd6870 1gb GDDR5 kullanıyorum ondan bahsediyorum :) ayıp oluyor :) gayet güzelde performansı var Gta V 1080p normal ayarlar 50 60 fps rahat veriyor :)
değiştir değiştir :D bende vardı hd serisi de r9'a geçtim şimdi 3060 yada 6700xt alcam bakalım :)

KS

Selahattin Tüylekk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1664938589820.png

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ellesmere.rom adlı dosya buyrun
Bizi etiketlememişsiniz o yüzden konu geride kalıp gitmiş unutulmuş.
Şimdi ilk bakıldığında bu kartımı kullanıyorsunuz herhangi bios yüklemesi yaptınız mı kartınıza ?
Win8 64 bit sürümünde crimson 17.7.1 WHQL sürücü kullanıyorsunuz sürücünüzde çok eski sürüm oradan sıkıntı çıkarabilir.
Ama en önemlisi miningli olduğunu bilerek aldıysanız sordunuz mu orjianl fabrika bioslu halimi yoksa mining için yapılan biosla mı verildi size?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri