RX 5500Xt / Msi̇ G242 Ghosting

ROSEI

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba , fotoğrafta ve videoda gördüğünüz gibi oyunlarda ghosting problemiyle karşılaşıyorum. Monitörden kaynaklandığını düşünüp monitörü garantiye gönderdim. Teknik servis sonucu bir problemle karşılaşmadıklarını belirttiler , DDU ile de ekran kartının sürücülerini kaldırıp defalarca kez tekrar yükledim fakat sonuç hala aynı yardımcı olabilir misiniz? Oyunlarda Ekran kartı sıcaklığı 76 , İşlemci sıcaklığı 63 dereceyi geçmiyor ekran kartında herhangi bir OC oynaması yok. Monitörün arayüzündeki tüm kombinasyoları denedim.
Ufo'da görüntü aşağıdaki resimle standart ayarlarda aynı

Sistemim :
RX5500XT
RYZEN 5 5500
GOODRAM M2 SSD
HİKVİSİON MİDNİGHT 2x8 RAM
GİGABYTE B550M DS3H anakart
vento vg12al 650w e-atx mid-tower gaming kasa

Ekli dosyalar

• 4z.jpeg
    4z.jpeg
    6.5 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Batuhan AKÇA

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
ilk kez ghosting gördümde çok sinir bozucuymuş valla 30 saniyelik videoda tilt oldum ben soruun monitördedir başka neyden kaynaklıcak ki başka yokmu hiç evde farklı deneyebilcegin monitör kasadan olucagını hiç sanmıyorum

KS

ROSEI

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
ez ghosting gördümde çok sinir bozucuymuş valla 30 saniyelik videoda tilt oldum ben soruun monitördedir başka neyden kaynaklıcak ki başka yokmu hiç
eski bir laptop ile 120 hz de deneyebildim daha az belirgin bir ghosting vardı. Hz arttıkça daha fazla gölgelenme oluyor sanırsam msi desteğe anlattığımda inatla rma kaydında herhangi bir problem bulamadıklarını söylüyorlar.

Gerçekten fazlasıyla sinir bozucu hele ki csgo da attığım mermiler gitmiyor :D

Arkadaşıma ufo testinde obs ten 144 hz kayıt aldığım bir video göndermiştim, Onda TN 165 hz ve ghostingsiz bir monitör var o izlediğinde benle aynı görüntüyü gördüğünü söyledi bu yüzden ekran kartından şüphelenmiştim.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri