Rx 560 Xeon x3440 besler mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EdepShizz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Xeon x3440 rx 560 besler mi darbogaz olur mu oc yapmaya gerek varmı anakartım intel h55 oc yapmak istemiyorum aslinda %5-10 arası bir darbogaz olucaksa gerek yok bence

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Grafikleri çok düşürmezseniz ve çözünürlüğü 1080p altına çekmezseniz darboğaz olması pek olası değil. OC yaparsanız sıfır sorun ama H55 çipseti ile OC denemeyin zaten. Alınabilir sizi rahatsız edecek bir sorun ile karşılaşacağınızı hiç sanmıyorum.

KS

EdepShizz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
monitorum 1440x900 p sıkıntı cıkarır mı? darbogaz olmasın olursada cok az olması o kadar onemli degil zaten

grafikleri buyuk ihtimal yuksekte oynarim zaten

pek oc taraftarı degilim ama oc yapsam kaca kadar cikarabilirim?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
720p sayılır monitörünüz biraz darboğaz olacaktır çok sorun olacak kadar yüksek bir değerde olacağını sanmam. OC yaparsanız biraz daha rahatlarsınız ama gerek olursa yaparsınız. Sizin işlemciniz yani X3440 modeli 3.0 ile 4.0GHz arasında pek çok değerde OC olabiliyor ama her işlemci ve her anakart aynı sonuçları vermez. Yani kaça kadar çıkabileceğinizi denemeniz gerek.

KS

EdepShizz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sizce bu anakartla kaç yapmam lazım bence düz 3.0 ghz yaparsam yeter gibi ? birde size nerden ulasabilirim forum disinda?

sizce oc yapmaya gerek kalır mı peki sizin gorusunuz rx 550 de almak istemiyorum cok az fiyat farkı varken niye 560 almayayim

aslında az bir darbogaz benim icin pek onemli degil cogu oyunu kasmadan oynasam yeterli

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
560 alıp geçin sorun olmaz.

OC için hiç kimse belli bir değer veremez. Her anakart farklı güç yapısındadır ve her işlemci aynı bile olsa aynı seviyede OC olamaz.

KS

EdepShizz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
tamamdır zamanı gelince onuda deneyip ogrenecegim monitorluk sıkıntı olmaz umarım oc yapmayinca olursa yapicam sizce oyle yapmam daha mantıklı olur degil mi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri