RX 5700 XT için 2K Monitör Önerisi

harfnarfjordur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, iyi forumlar ve hayırlı ramazanlar. 2 ay kadar önce toplayacağım sistem için fikir istemiştim ve çok yardımcı olmuştunuz bu konuda müteşekkirim. Tavsiyeleriniz doğrultusunda kasayı tamamladım, fakat monitor eksiğim var. Şu yorumda 2k bir monitor almamın daha iyi olacağını söylemiştiniz ve ben de sonradan yaptığım araştırmalarda çok haklı olduğunuzu fark ettim. Şu anda 2k 24inch özelliklerinde bir monitor arıyorum.

Fakat bunun haricinde sormak istediğim en önemli şey panel türü. Niyetim IPS panel ama 2k 24inch bir IPS bulamadım. Genelde 27 inch var. Tanıdıklarım 27 inch panelde bazı oyunları 1080p olarak oynamak zorunda kalırsam görüntüde bozulmalar olacağını söylüyor. TN panelin solgunluğu da pek içime sinmiyor. Zira fps türü oyunlar oynamıyorum, genelde rpg ve strateji; sakin sakin ortamda takılıp tadını çıkartıyorum oyunların. Competitive değilim yani. Aynı zamanda film-dizi izlemek için de kullanacağım. Ayrıca ağırlıklı olarak kod işleriyle uğraşacağım (verdiğim linkte tasarım yapacağım demiştim ama tasarım işlerini başka arkadaşa iteledim :D ).

Ayrıca hz ve ms değerlerinde de karar kılamadım. 144hz ve 1ms olmasına çok dikkat etmem gerekir mi?

Bir kaç monitor belirledim kendimce onları da paylaşmak isterim. 

AOC AGON 24" AG241QX TN panel 2k 1ms 144hz
AOC 27" CQ27G2U VA panel 2k 1ms 144hz
Viewsonic 27" VX2758-2KP-MHD IPS panel 2k 1ms 144hz

Özetle, sahip olduğum ekran kartı için youtube kanalınızda yaptığınız incelemede 2k monitorün kullanılması gerektiğini de söylemiştiniz o yüzden 2k bir kere olmazsa olmaz bir özellik. Paneli, hz, ms ve diğer bilimum özellikleri de sizin takdirinize bırakıyorum. Bütçem 2600 lira civarında. Şimdiden teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri