RX 6600 i3 10100F darboğaz yapar mı?

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Arkadaşlar bir süreliğine böyle idare edeceğim oyun oynatmayacak derecede darboğaz yapar mı örnek veriyorum Valorant oynarken FPS düşmesi yaşayarak mı oynarım hiç mi oynatmaz hikayeli oyunları vs Valorant'ı CS'yi?

F.A.L.C.O.N

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
49
Çözünürlüğü yükselt ekran kartını performans değil de görsel odaklı zorla sıkıntı olmaz yani ekran kartına yükü bindirmeye bak

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Çözünürlüğü yükselt ekran kartını performans değil de görsel odaklı zorla sıkıntı olmaz yani ekran kartına yükü bindirmeye bak
Televizyon monitöründe oynuyom zaten 60 hz 1920x1080 p oynarım oyunu en düşük ayarlarda gözümün rahat etmesi için oynatır mı? fps drop yaşar mıyım

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
Grafik ayarlarını yüksek seçerek gidermeye çalışabilirsiniz. Televizyon için de aynı şekilde.

F.A.L.C.O.N

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
49
Televizyon monitöründe oynuyom zaten 60 hz 1920x1080 p oynarım oyunu en düşük ayarlarda gözümün rahat etmesi için oynatır mı? fps drop yaşar mıyım
Yapman gereken kartı zorlamak hafifletmek değil yani güç işlemciye değil de ekran kartına binsin zaten işlemci en kötü ihtimal yine %70 i geçer kullanımda yani yapman gereken
1-Nvidia grafik ayarlarını görsel olarak ayarla en iyi görüntü için
2-Çözünürlüğü 1920 1080 yap
3-Oyun grafikleri en yüksek ve bütün kenar yumuşatma vs.açık olmalı

Bunları yap daha iyi olur. Darboğaz en hafife iner darboğaz demek r platformun öbür platforma göre daha boşta çalışması demektir buda güç farkı sebebi ile gerçekleşir

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Yapmaz güzel insan. Neden yapmaz oyunlarda full çözünürlükler oynacağını düşünüyorum o yüzden yapmaz. Hiç bir şeyden kısmadan oynarsan rahatlıkla takılırsın. Anakartın yapay zeka teknolojisini destekliyorsa direk yetkiyi ona ver kafan daha rahat olur. Benim sistemim de ekran kartım çürük elma dar boğaz yapar dediler çoğu kişi ama işi bildikten sonra yapmıyor emin olabilirsin. ;)

KS

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91
Yapmaz güzel insan. Neden yapmaz oyunlarda full çözünürlükler oynacağını düşünüyorum o yüzden yapmaz. Hiç bir şeyden kısmadan oynarsan rahatlıkla takılırsın. Anakartın yapay zeka teknolojisini destekliyorsa direk yetkiyi ona ver kafan daha rahat olur. Benim sistemim de ekran kartım çürük elma dar boğaz yapar dediler çoğu kişi ama işi bildikten sonra yapmıyor emin olabilirsin. ;)
Anakartım H510m-k

Muamma61

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
145
Anakartım H510m-k
Asus Prime yapay zeka teknolojisi yok ama akıllı kontrol teknolojisi var. Anakartın sürücüleri güncelse bütün oyunları yüksek ayarlarda girin akıllı kontrol teknolojisi de açık konumda ise sıkıntı olmaz. Çünkü işlemci 10 nesil bir işlemci oyunları kaldıracaktır ve veri akış hızı da çok kötü değil. Darboğaz yaşamazsın.
Bak benim sistem de ekran kartı çok kötü olduğu için yükü işlemciye bindiriyorum ama grafik ayarlarını da fulle çekiyorum normalde darboğaz olması gerekiyor. Ama asus yapay zeka teknoloji sayesinde sistemi optimize ediyor ve ondan sonra ona bırakıyorum ;)
Sende bunu akıllı kontrol teknolojisi ile yapabilirsin. Ama manuel. Google amcaya ekran kartının akıllı kontrol videolarına bak ufak dokunuşlarla güzel işler yapabilirsin :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri