Öneri RX 6600'Den 4060 Ti̇ 16 Gb'ye Geçilir Mi

AQLOT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hayırlı bayramlar herkese R5 5500 - RX 6600 sistem kullanıyorum.
4060 Ti'ye geçmek DLSS Frame Generation vesaire teknolojilerden ötürü daha mı iyi olur bu oyunlarda veya oyunlar harici neyde yarar örneğin oyun içi video kaydı almak gibi veya ne gibi programlarda.
İleriye dönük olması 2-3 sene bile olsa yarar mı mesela GTA 6 çıkacak diyelim ki teknolojiden ötürü artısı olabilir belki diye düşünüyorum yeni nesil oyunlarda.

Genelde AAA oyunlar oynuyorum sistemim darboğaz yapar mı ve 500 watt PSU yeterli olur mu işlemcim 20-30 watt arası çekiyor 30'u anca buluyor hatta diyebilirim ekran kartı da 100 watt çekiyor O.C'lu halinde ise 140 çektiğini gördüm PSU'nun 12v kanalının en az kaç vermesi lazım: FSP FSP500-60AHBC

Kullanan arkadaşlarda yardımcı olursa sevinirim bu video da 8 liği kulanılmış kartın 16 da daha da iyi olacak muhtemel çünkü FH5 de VRAM uyarısı alıyoruz 8 GB ekran kartında.

Sizce geçmeye değer mi En ucuz şu an bunu buldum 2.elde de 14 bin TL bu fiyatları verip kartı almak akıllıca mı yoksa kalınır mı bunun yerine sistemimi satıp sil baştan bir DDR5 sistem dizmek daha mı makul olur?

Aslında biraz da WattMan sorunu beni endişelendiriyor fakat şu ana kadar olmadı tam 1 sene oldu RX 6600'le vakit geçireli.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
463
Elinizdeki işlemci ile 4060Ti ile çokça darboğaz oluyor .Zaten videoda da, e.kartı kullanım yüzdelerinin düşüklüğü bariz ortada.İşlemciyi 5600 yapabilecekseniz,olur.

X to the Z Xzibit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hayırlı bayramlar herkese R5 5500 - RX 6600 sistem kullanıyorum.
4060 Ti'ye geçmek DLSS Frame Generation vesaire teknolojilerden ötürü daha mı iyi olur bu oyunlarda veya oyunlar harici neyde yarar örneğin oyun içi video kaydı almak gibi veya ne gibi programlarda.
İleriye dönük olması 2-3 sene bile olsa yarar mı mesela GTA 6 çıkacak diyelim ki teknolojiden ötürü artısı olabilir belki diye düşünüyorum yeni nesil oyunlarda.

Genelde AAA oyunlar oynuyorum sistemim darboğaz yapar mı ve 500 watt PSU yeterli olur mu işlemcim 20-30 watt arası çekiyor 30'u anca buluyor hatta diyebilirim ekran kartı da 100 watt çekiyor O.C'lu halinde ise 140 çektiğini gördüm PSU'nun 12v kanalının en az kaç vermesi lazım: FSP FSP500-60AHBC

Kullanan arkadaşlarda yardımcı olursa sevinirim bu video da 8 liği kulanılmış kartın 16 da daha da iyi olacak muhtemel çünkü FH5 de VRAM uyarısı alıyoruz 8 GB ekran kartında.

Sizce geçmeye değer mi En ucuz şu an bunu buldum 2.elde de 14 bin TL bu fiyatları verip kartı almak akıllıca mı yoksa kalınır mı bunun yerine sistemimi satıp sil baştan bir DDR5 sistem dizmek daha mı makul olur?

Aslında biraz da WattMan sorunu beni endişelendiriyor fakat şu ana kadar olmadı tam 1 sene oldu RX 6600'le vakit geçireli.
Dostum discordun varsa atar mısın? aynı sisteme konu açtım sıkıntı yaşıyorum

KS

AQLOT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
1718671525576.png

sağ üstteki micro stutter kaçlarda geziyor baktın mı

X to the Z Xzibit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
__aqlot__38

her oyunda mı bu oluyor kusura bakma geç gördüm bende çok arada oluyor o da belirli oyunlarda driver'ı güncellersem geriye çektiğimde olan oyunlarda da neredeyse hiç kalmıyor optimize özürlü oyunlarda zaten 4090 da bir şey yapamaz dolu konu okumuştum bununla ilgili yabancı olsun türk olsun AMD + AMD falan alakası yok adam 6600 den 3060'a geçiyor R5 5500 yerine i3 12100F'e geçiyor yine yapıyor diyor AM5 0 sistem diziyor yine oluyor hatta evini mevkisini elektrik tesisatını değişiyor yine oluyor diyor
misal TruckersMP biraz sıkıntılı bu konuda oyunsal diyorlar
hele Watch Dogs 2 ve GTA 4 hiç demeyeyim

onada gerek yok bence 1-2 sene daha gitsin sonra sağlam 0 AM5 dizilir ve inş stuttersız olur :D

çoğu kişi stutter dan müzdarip aga ama herkesin sebebi farklı ve donma hissiyatı farklı farklı kimi her oyunda alıyor kimi durduğu yerde de alıyor kimi hiç oynanmayacak seviye de alıyor kimi de optimize den ötürü falan optimize den olan normal galiba ama pc den soğumak için bir neden r6 ve valorant cpu ağırlıklıydı galiba rdr2 falan veya başka oyun denedin mi hiç
Her oyunda oluyor. Forza girdim, nfs heat girdim valo ve r6 girdim. Sanırım işlemciyi değiştiricem

KS

AQLOT

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Elinizdeki işlemci ile 4060Ti ile çokça darboğaz oluyor .Zaten videoda da, e.kartı kullanım yüzdelerinin düşüklüğü bariz ortada.İşlemciyi 5600 yapabilecekseniz,olur.
hocam 3060 ti nasıl olur asus dual bu arada 1 yıl garantili diyor denesem olmazsa psu değişirim en kötü 500 watt ve r5 5500 ile 3060 ti 240 watt çekse 5500 neredeyse max 20 watt çekiyor benim kendi baktığım değerlerde 20 yi bile belki görüyor yani anca 25 olmuştur olmamıştır bile rdr2 ss inde 13 watt lar da bakın üstte

biraz da adobe gibi programlardan ötürü düşündüm nvidia yı 3060 alsam okey de 1000 tl daha fazla koy ti al 1000 tl şu devir de para mı değil mi ?

Son düzenleme:

boraxin72

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ekli dosyayı görüntüle 35271
sağ üstteki micro stutter kaçlarda geziyor baktın mı
13 watt sende ama değerlerin normal bende çok donuyor

hocam 3060 ti nasıl olur asus dual bu arada 1 yıl garantili diyor denesem olmazsa psu değişirim en kötü 500 watt ve r5 5500 ile 3060 ti 240 watt çekse 5500 neredeyse max 20 watt çekiyor benim kendi baktığım değerlerde 20 yi bile belki görüyor yani anca 25 olmuştur olmamıştır bile rdr2 ss inde 13 watt lar da bakın üstte

biraz da adobe gibi programlardan ötürü düşündüm nvidia yı 3060 alsam okey de 1000 tl daha fazla koy ti al 1000 tl şu devir de para mı değil mi ?
bende kartdan diye düşünüyorum değişçem galiba psu m 600 watt imkansız drop olması 3060 ti içinde yeter galiba

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri