RX 6700 XT , RTX 3060 Ti Siz Hangisini Önerirsiniz

furkangorur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
124
2K da oynayacaksan 3060ti 8gb vram aşırı sıkıntı. Ben şuan rx 6700xt kullanıyorum 3060tide kullandım tavsiyem rx 6700xt.

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95

Ben bu sistemi almayı düşünüyordum sonra şey diyenler oldu AMD ekran kartı pişmanlıktır sürücü ve yazılımları çok sıkıntı çıkarıyor çok ısınıyor diyenler oldu bende ne yapacağımı şaşırdım Nvidia rtx 3060 ti li sistem var hangisini alsam
amd ekran kartı pişmanlık değildir hocam 2.si sistemi iyi inceleyin alırken koymuş olduğu psu'da 80+ sertifika bile yok verimlilik desen %75 falan seçimin zaten baştan aşağı yanlış ki parça kalitesi adına hiçbişey yok haqqus her zmaan ki gibi şaşırtmıyor bende amd ekran kartı var arkadaşlarımda 6700xt var geçen 6800 aldık birine kulaktan dolma bilgilerle bakmayın piyasaya biraz araştırın lütfen <3

UGR_07

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Ama o kadar insan yazılım sorunları var diyor başını ağırtır ama ama daha iyi performans verir diyorlar siz AMD mi kullanıyorsunuz
Ray tracing ve dlss (bence fsr’a göre daha iyi) nedeniyle rtx 3060 ti almanızı öneririm. Fakat oyundan oyuna değişse de saf güç olarak 6700 xt daha önde. AMD yazılımsal olarak Nvidia’nın gerisinde onu da hesaba katın. Bir de hala yaşanıyor mu bilmiyorum ancak wattman hatası verebiliyor AMD kartları.

furkangorur

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
124
Ama o kadar insan yazılım sorunları var diyor başını ağırtır ama ama daha iyi performans verir diyorlar siz AMD mi kullanıyorsunuz
RX 6600 ve öncesi sıkıntılı evet. RX 6700 ve sonrasında sıkıntı yok.

Ray tracing ve dlss (bence fsr’a göre daha iyi) nedeniyle rtx 3060 ti almanızı öneririm. Fakat oyundan oyuna değişse de saf güç olarak 6700 xt daha önde. AMD yazılımsal olarak Nvidia’nın gerisinde onu da hesaba katın. Bir de hala yaşanıyor mu bilmiyorum ancak wattman hatası verebiliyor AMD kartları.
Ray tracing 3060ti için yetersiz

KS

Sadık0

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
ne kadara mâl olur 23k bütce var
Knk benimde o kadar bütçem var sadece kasa ve PSU değiştirecem zaten uğur hoca önermişti sanırım bu sistemi bana

illa bu sistem olmasina gerek yokta yinede kafanda benim butcemde önerin varsa bakabiliriz
Knk neye karar verdin hangi sistemi buldun o bütçeye banada atarmısın

amd ekran kartı pişmanlık değildir hocam 2.si sistemi iyi inceleyin alırken koymuş olduğu psu'da 80+ sertifika bile yok verimlilik desen %75 falan seçimin zaten baştan aşağı yanlış ki parça kalitesi adına hiçbişey yok haqqus her zmaan ki gibi şaşırtmıyor bende amd ekran kartı var arkadaşlarımda 6700xt var geçen 6800 aldık birine kulaktan dolma bilgilerle bakmayın piyasaya biraz araştırın lütfen <3
Zaten eklemeler yapacaktım kasasını ve PSU değiştirecektim.Sizin önereceğiniz bir sistem varmı 22-23 bin TL bütçem

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri