RX 7700 XT Ryzen 7 5700X Darboğaz!

Lyd19011

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Merhaba sistem yeni 24Haziran'da aldım iç dış tertemiz,
Detroit, Warzone vs. gibi oyunlar oynayınca FPS anlık çok düşüyor darboğaz yapıyor sistem.
Normalde Warzone de 220FPS alıyorsam biryanda FPS 10-20-30 vs. civarı düşüyor 30saniye veya 1dakikalığına (değişiyor)

Bu arada stok fanla kullanıyorum işlemciyi ama ilk defa yaşıyorum bu sorunu önceden stok fanla çok rahat sıkıntısız şekilde oynuyorum.
AMD'nin driveri ile ilgilimi acaba diyeceğim ama driverleride yeni kurdum her şey güncel sıkıntısız.

Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,505
Merhaba sistem yeni 24Haziran'da aldım iç dış tertemiz,
Detroit, Warzone vs. gibi oyunlar oynayınca FPS anlık çok düşüyor darboğaz yapıyor sistem.
Normalde Warzone de 220FPS alıyorsam biryanda FPS 10-20-30 vs. civarı düşüyor 30saniye veya 1dakikalığına (değişiyor)

Bu arada stok fanla kullanıyorum işlemciyi ama ilk defa yaşıyorum bu sorunu önceden stok fanla çok rahat sıkıntısız şekilde oynuyorum.
AMD'nin driveri ile ilgilimi acaba diyeceğim ama driverleride yeni kurdum her şey güncel sıkıntısız.

Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
O islemci stok ile durmaz ki

narcotic

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İşlemcinizin termal macunu sağlamsa kurumadıysa donanım tarafında sıkıntı yoksa yazılım tarafında tekrar bios ve ekran kartı güncellemesi yapıp deneyebilirsiniz.

bkarahis

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci sıcaklığını prime95 ile 20 dakika test edin 100 dereceye ne kadar yakınsa o kadar sıkıntı var demektir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri