Rx480 Gaming X 8G Performans Sorunu

İlker Mart

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, herkese iyi forumlar.
Rx480 performansının düşük olduğunu düşünüyorum. Hatta bazı oyunlarda CPU kullanımı %100 olurken ekran kartı %60-70 civarlarında ama stabil olarak bir yöne koşarken GPU %100 oluyor aksiyon ve dönüşlerde kullanım düşüyor. Ama çoğu zaman CPU kullanımı %90ın altına düşmüyor. Darboğaz olacağını pek zannetmiyorum. Ama dediğim gibi GPU bazen yüzde 10a kadar düşüyor bazen yüzde 0 oluyor.
Sistem özelliklerini aşağıya yazıyorum.

MSI Rx480 Gaming X 8GB ekran kartı
İ5-6500 Skylake işlemci
Kingston HyperX 8gb 2133 mhz ram
Zalman 650W güç kaynağı
MSI b150m Bazooka anakart
WD 1Tb 7200RPM harddisk
SSD yok.

Çözüm önerilerinizi ve tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.
Ayrıca yayın konusunda da sıkıntım var. Gtx950 ile yayın yapanlar oynadığım oyunları çok rahat yayında oynayabiliyorlar. Ancak ben yayın konusunda sıkıntı da yaşıyorum ve fps oranı 20 fps kadar düşüyor. Rx480 bildiğim kadarıyla gtx980e yakın bir kart. Ama çözüm bulamadım. İşin uzmanları sizlersiniz yardımcı olursanız sevinirim.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,106
AMD'nin yeni gelen Crimson güncellemesini gerçekleştirdiniz mi ? Bizde de sorun vardı geçtiğimiz hafta RX 480 çektik kanalda var. Performans sorunu oluşturuyordu. Güncellemeyi yaptıktan sonra düzeldi..

KS

İlker Mart

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
AMD'nin kendi sitesinden indiriyorum. 7.1.2 sürümü var güncelleme bildirimi gelmedi. Bildirim geliyordu genelde. Sizin bahsettiğiniz sürüm hangisi ?

Bu arada genelde h1z1 kotk, h1z1 js gibi oyunlar oynuyorum. Henüz gta5, battlefield1, cod infinitive gibi oyunları denemedim

KS

İlker Mart

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Konu günceldir. Aynı sorun devam etmektedir.

onur.firatt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ryzen işlemci ile Rx480 twitch yayını yaparken değil fps düşüşü yayında takılmalar bile olmuyordu. Ekran kartında sorun yok işlemci ve anakartını değiştirmeni öneririm. Aynı ekran kartı ile 6800k ve üzeri işlemciler test edildiğinde fps düşüşü olmuyordu fakat yayında takılmalar oluyordu. Ya Ryzen mimarisine geç ya da işlemcini yükselt dar boğaz yapıyor olabilir. Sorun olmayan sistemlerin diğer özellikleri nedir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri