Rx570 Fps Düşüklüğü Ve Render Sorunu

Thapena

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar arabayı falan hızlı kullanınca harita render yapmıyor. Bu sorundan dolayı tüm parçalarımı garantiye yolladım 1 ay boyunca bekledim parçalarım geldi. Hepsi sorunsuzmuş sadece işlemciyi değiştirip 0 vermişler. Aynı sorun yine devam ediyor neden olabilir? Ve Valorant'ta da FPS gereğinden fazla düşüyor.

573ur1m.png

rauwcw5.png

Sistemim: RX570, i39100F, 8 GB RAM, SSD.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
FPS düşüklüğünüz anlık darboğazdan olabilir. 9100F işlemcisi RX 570 için biraz alt seviye bir işlemci sayılır. Bazı oyunlarda anlık darboğazla olabilir ki GTA oyununda işlemci 100% kullanılıyor ki buda işlemci odaklı FPS miktarınızın düşük olmasını açıklar. 99% GPU kullanımı var darboğaz yok resimde ama anlık düşüşler oluyorsa oda işlemciden kaynaklıdır. Ayrıca anlık FPS düşüşleri/takılmalar yaşıyorsanız sistem belleğiniz(RAM) odaklı olabilir. 8GB RAM çoğu oyun için artık yetersiz bir miktar.

Render sorununuza gelirsek sadece 1 oyuna özel bir durum mu yoksa genel olarak her oyunda buna benzer görüntü sorunları oluyor mu?

KS

Thapena

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
FPS düşüklüğünüz anlık darboğazdan olabilir. 9100F işlemcisi RX 570 için biraz alt seviye bir işlemci sayılır. Bazı oyunlarda anlık darboğazla olabilir ki GTA oyununda işlemci 100% kullanılıyor ki buda işlemci odaklı FPS miktarınızın düşük olmasını açıklar. 99% GPU kullanımı var darboğaz yok resimde ama anlık düşüşler oluyorsa oda işlemciden kaynaklıdır. Ayrıca anlık FPS düşüşleri/takılmalar yaşıyorsanız sistem belleğiniz(RAM) odaklı olabilir. 8GB RAM çoğu oyun için artık yetersiz bir miktar.

Render sorununuza gelirsek sadece 1 oyuna özel bir durum mu yoksa genel olarak her oyunda buna benzer görüntü sorunları oluyor mu?

Render sorunu sadece GTA 5 te oluyor. İşlemci %90-100 civarı kullanıyor ekran kartım ise sürekli düşüyor 99 iken 0 a düşüp tekrar çıktığı oluyor. Sorun neden oluyor anlamış değilim. Bilgisayarımı ilk aldığım zamanlar bu tarz sıkıntı yaşamıyordum. Valorantta youtube üzerinden kendi sistemimin aynısını izlediğimde orta ayarlarda 200-250 fps alıyorlar fakat ben orta ayarlarda 90-150 arası alıyorum 60-70 lere kadar da düşüyor. Ne yapmalıyım acaba?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri