RX580 VBIOS Sonrası Görüntü Gelmiyor

DeWitt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar arkadaşlar. Ekran kartım Sapphire Nitro+ RX580 Special Edition ve Micron belleğe sahip. Ben yanlışlıkla Hynix/Samsung bellekli kart BIOS'u yükledim ve yeniden başlattığımda görüntü gelmedi. Kart üzerinde bulunan BIOS Switch tuşu ile görüntü aldım ancak afedersiniz salak gibi stock BIOS'u yüklemeye çalıştım ve tekrar yeniden başlattığımda görüntü vermedi. Blind flash ile çözülebiliyor ama hiç bir şekilde görüntü alamıyorum. Onboard üzerinden de görüntü almayı denedim fakat alamadım. Yardımlarınızı  bekliyorum, teşekkürler.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Ekran kartına neden BIOS yüklemesi yaptınız ki baştan. Bunu birisi mi önerdi size anlamdım. Kartlar fabrikadan zaten sorunsuz bir BIOS ile çıkar ve kartta bir arıza yoksa BIOS 'a müdahale edilmez. Siz 2 BIOS 'a sahip kartınızın 2 BIOS 'unuda bozmuşsunuz ki BIOS 'a müdahale etmeniz kartın garantisini de etliyor. Size bir çözüm önerim yok kart BIOS sürücüsü ile ilgili bir bilgim yok nasıl yüklendiği ile ilgili. Karta daha fazla zarar vermeden bir servis yolunu deneyin umarım garanti kapsamından çıkmamıştır kart.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri