Çözüldü RX6600 DROP OLUYOR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
1-Amd ryzen 5 5600x ve rx6600 var oyunlarda drop yiyorum bir anda donuyo fps düşüyor geliyor sonra yerine geliyor.Monitörüm 165 hz 1920*1080.Ekran kartını yeni aldım çıldırmak üzereyim neden böyle.
2- 165 hz almak için fps kısıtlamak zorunda mıyım?

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Driver kaynaklı bir sorun gibi duruyor. Hangi driverı kurdunuz?
2. sorunun cevabı ise FPS kısıtlamaya falan gerek yok olduğu gibi 165hz alabilirsiniz.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Driver booster oto yaptı
Muhtemelen bundan kaynaklı driver ı DDU ile silip Sitesinden Adrenalin 22.11.2 Recommended (WHQL) kurun

ve indikten sonra bu kırmızı kutucuktaki ayarı yapın
Screenshot_1.png

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Muhtemelen bundan kaynaklı driver ı DDU ile silip Sitesinden Adrenalin 22.11.2 Recommended (WHQL) kurun

ve indikten sonra bu kırmızı kutucuktaki ayarı yapın
Ekli dosyayı görüntüle 13801
işlemcimde görüntü şeyi yok ekran kartsız çalışmıyor sıkıntı olur mu

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Kurdum fakat kurduktan sonra steam wallpaper engıne c dıskı yazan bı hata yazısı geldı ss aldım ama gıtmıs

Sorun hala devam ediyor

Son düzenleme:

Canbulu2123

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hocam driverboosterı falan sildiniz mi? O ve benzeri uygulamaları sistem de tutmayın. Ben de AMD kullanıyorum. Driverı yeni kurduğum zaman ilk başlarda drop yedim ve zamanla bu droplar kalktığını söyleyebilirim. Neredeyse bütün driverları kurdum en iyisini bulabilmek için. Şu an kullandığım 22.10.3. Bana en iyisi bu gibi geldi. Tabi sistemden sisteme de değişebilir net bir şey diyemem.
Bunun dışına çıkarsak ramlerin yetersiz olması veya tek kanal ram olması da drop yapabiliyor diye biliyorum.

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Hocam driverboosterı falan sildiniz mi? O ve benzeri uygulamaları sistem de tutmayın. Ben de AMD kullanıyorum. Driverı yeni kurduğum zaman ilk başlarda drop yedim ve zamanla bu droplar kalktığını söyleyebilirim. Neredeyse bütün driverları kurdum en iyisini bulabilmek için. Şu an kullandığım 22.10.3. Bana en iyisi bu gibi geldi. Tabi sistemden sisteme de değişebilir net bir şey diyemem.
Bunun dışına çıkarsak ramlerin yetersiz olması veya tek kanal ram olması da drop yapabiliyor diye biliyorum.
Ram 16 gb cl 16 3600 mhz 8*2 ram dual kullanıyorum reis artık zaman gösterecek drıverılerı sıldım yukledım yınede cok tesekkurler

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Arada fanlar hızlanır 2-3 sn felan sonra normale dönüyor sıcaklık derecem max 72 gördüm
Hocam sıcaklık dolayısıyla kendini kısıtlıyor olabilir. İşlemci testi yaparsanız daha sağlıklı sonuç elde ederiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri