RX6700XT'den 4070ti'a Geçilir mi?

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Sorum başlıktaki gibi 6700xt daha 3 ay oldu alalı 2. el olarak satıp para ekleyip 4070ti geçesim var en ucuz 21k gördüm sizce geçmek mantıklı mı? Geçmemin sebebi hem kartın f/p olması hem de dlls3.0 ilerleyen zamanlarda da yanına r7 5800x3d alasım var ama bu kartı alırsam o biraz gecikir bu kart r5 5600 ile darboğaz yapar mı bilmiyorum. Yoksa tamamen gereksiz bir harcama mı olur?

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
5600 İle bence 2K çözünürlükte darboğaz yapar. Aslında geçmek mantıklı çünkü arada ki performans farkı çok fazla ama işlemci ve şuan kullandığınız PSU sorun olabilir.

KS

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
5600 İle bence 2K çözünürlükte darboğaz yapar. Aslında geçmek mantıklı çünkü arada ki performans farkı çok fazla ama işlemci ve şuan kullandığınız PSU sorun olabilir.
yok zaten mümkünatı yok bu psu ile aldığım zaman 850 yada 1000w alıcam da önemli olan işlemci çünkü 7500tl fiyatı var hemen alamam

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
4070 ti sıfır alınacaksa mantıklı ama amd kart satıp almak biraz cazibesini yitiriyor. Dlss 3.0 çok daha iyi. Bütçe sorunum olmazsa geçerdim sanırım.

KS

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
4070 ti sıfır alınacaksa mantıklı ama amd kart satıp almak biraz cazibesini yitiriyor. Dlss 3.0 çok daha iyi. Bütçe sorunum olmazsa geçerdim sanırım.
işte elimdeki kartı ne kadara satabileceğim önemli 2. el piyasasına uzağım

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
6700XT 2.Elde bence 6K civarına satılırsa güzel olur. Kartın sıfır fiyatı da az olduğundan 2.el piyasası ucuz.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
o zaman ek psu yerine direk psu lu kasa alırım
Hocam bence sisteminizin şu an açamayacağı oyun yok. Epey bir süre daha 1080'de iş görecektir. Kasa ve psu değiş, ekran kartını sat, sonrasında işlemciyi elden çıkar fiyat farkını ver. Bunlar yerine 2 yıl kullanıp sonrasında ddr5 ve o zamana Rtx 5000 serisi çıkar almanız daha iyi olur. Çok fazla al sat yaparak daha içeri giriyorsunuz ve uğraşmanız gerekecek.

KS

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Hocam bence sisteminizin şu an açamayacağı oyun yok. Epey bir süre daha 1080'de iş görecektir. Kasa ve psu değiş, ekran kartını sat, sonrasında işlemciyi elden çıkar fiyat farkını ver. Bunlar yerine 2 yıl kullanıp sonrasında ddr5 ve o zamana Rtx 5000 serisi çıkar almanız daha iyi olur. Çok fazla al sat yaparak daha içeri giriyorsunuz ve uğraşmanız gerekecek.
ya işin aslı amd kartlarda bilirsin wattman oluyor önceki kartta oluyordu bu elimdeki değişmiş kart 2 aydır sorunsuz du 2 gün önce sürekli tekrar yaptı dün bir sorun yoktu sistem 5-6 saat açık kalınca yanılmıyorsam siyah erkan alıyorum işte böyle yani alırken şans işi olduğunu biliyordum ama bu kadar tahmin etmemiştim amd o kadar driver güncellemesi getiriyor halen aynı değişmek istememin amacı bu değişmişken de fp yeni nesil alıyım diyorum şu an en iyi seçenek 4070ti

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
ya işin aslı amd kartlarda bilirsin wattman oluyor önceki kartta oluyordu bu elimdeki değişmiş kart 2 aydır sorunsuz du 2 gün önce sürekli tekrar yaptı dün bir sorun yoktu sistem 5-6 saat açık kalınca yanılmıyorsam siyah erkan alıyorum işte böyle yani alırken şans işi olduğunu biliyordum ama bu kadar tahmin etmemiştim amd o kadar driver güncellemesi getiriyor halen aynı değişmek istememin amacı bu değişmişken de fp yeni nesil alıyım diyorum şu an en iyi seçenek 4070ti
Sorun kaynaklıysa haklısınız. Ben bütçe olarak ifade etmiştim ama sinir sağlığı açısından verilecek farka değecektir.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Ben sisteminin uygun olduğunu düşünmüyorum. Komple sistem satılıp 4070 Tİ ve ya beklenip 4060, 4060 Tİ sisteme geçilebilir.

Redfire146

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
hocam aslında bende öyle düşünüyordum sizce ne yapmalı gerçekten? sürekli yeni ve üst modeller çıkmakta eskisini satıp yenisini alarak sürekli bir yenileme yapmak mantıklı mıdır? sürekli bir cepten para çıkma durumu olacak

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,305
hocam aslında bende öyle düşünüyordum sizce ne yapmalı gerçekten? sürekli yeni ve üst modeller çıkmakta eskisini satıp yenisini alarak sürekli bir yenileme yapmak mantıklı mıdır? sürekli bir cepten para çıkma durumu olacak
Düzenli geliriniz var ve yeni sistem almak sizin için çok zorlayan bir süreç değilse. Araya seri koyarak almak daha mantıklı geliyor. Örneğin RTX 4000 serisi gayet iyi ama rtx 3060'dan 4060 geçmek performans artışı yaşatsa da Eskiyi sat oradan zarar et yeniyi alıp arada fiyat farkını açmaya değmediğini düşünüyorum. Araya bir nesil girerse 2 yıl sonra çok etki ediyor. Hem ddr5 şua an fiyat performans olarak cazip değil ama geçiş yapmak gerekecek. 2 yıl içerisinde hem ddr5 oturur hem rtx 5000 serisi piyasaya çıkar.
Maddi imkanlar zorluyor ya da belirsizse, neyi güncelleyip alabiliyorsanız sizin için daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Bu yazdıklarımın hepsi şahsi görüşüm ve kendi kararınız için durumunuza göre değerlendirme yapıp size uygun olan şekilde hareket etmeniz gerekir.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,312
Sorum başlıktaki gibi 6700xt daha 3 ay oldu alalı 2. el olarak satıp para ekleyip 4070ti geçesim var en ucuz 21k gördüm sizce geçmek mantıklı mı? Geçmemin sebebi hem kartın f/p olması hem de dlls3.0 ilerleyen zamanlarda da yanına r7 5800x3d alasım var ama bu kartı alırsam o biraz gecikir bu kart r5 5600 ile darboğaz yapar mı bilmiyorum. Yoksa tamamen gereksiz bir harcama mı olur?

Cevap "kesinlikle" evet geçilir. İşlemcinizi yükseltmeniz şart.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
gereksiz harcama olmaz bende sizin gibi yapmayı planlıyorum o işlemciyle baya darboğaz yapar diye düşünyorum 7 5800xle de dar boğaz yapıyo bu kart maşşalahı var cok güçlü kereta r7 5800x3d ilede cok az dar boğaz yapar diyolar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri